Užsienio reikalų ministerijoje vyksta mokytojų kvalifikacijos tobulinimo seminaras (0)

Lituanistų seminaras URM-e |urm.lt nuotr.

Lituanistų seminaras URM-e |urm.lt nuotr.

Spalio 10 d. Užsienio reikalų ministerijoje prasidėjo ir iki spalio 12 d. truks užsienio lituanistinių mokyklų mokytojų kvalifikacijos tobulinimo seminaras. Seminaro tikslas stiprinti pasaulio lituanistinių mokyklų veiklą, padėti užsienio lietuviams saugoti gimtąją kalbą, kultūrą ir tapatumą.

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis atidarydamas šį seminarą sakė, kad valstybės ir tautos gyvybingumas tiesiogiai priklauso nuo sugebėjimo puoselėti kiekvieno lietuvio sąsajas su Lietuva.

„Sutelkti draugėn po pasaulį pasklidusią išeivijos Lietuvą – iššūkis visiems ir kiekvienam iš mūsų, todėl ryšių su užsienio lietuviais stiprinimas yra vienas svarbiausių Lietuvos Vyriausybės prioritetų“, – kalbėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

Pasak jo, lituanistinis švietimas yra „vienas kertinių dėmenų sprendžiant sudėtingą tautinio tapatumo išsaugojimo užsienyje lygtį“, todėl Užsienio reikalų ministerija tam skiria ypač daug dėmesio.

Šis lituanistinių mokyklų mokytojų kvalifikacijos tobulinimo seminaras yra jau trečias. Jame dalyvauja daugiau nei 50 mokytojų iš 22 užsienio valstybių.

Seminaro dalyviai mokysis kūrybinio rašymo, Vilniaus Lietuvių namų gimnazijoje stebės integruotas lietuvių kalbos ir etnokultūros pamokas, susipažins su lietuvių kalbos mokymo metodika, Lietuvos nacionaliniame muziejuje dalyvaus kultūriniuose švietėjiškuose projektuose. Mokytojai keisis darbo užsienio lietuvių ugdymo įstaigose patirtimi, minės Maironio 150-ąsias gimimo metines.

Seminaro dalyviai | urm.lt nuotr.

Šiuo metu 30 pasaulio valstybių veikia 166 neformaliojo lituanistinio švietimo įstaigos, kuriose mokosi apie 6,5 tūkst. mokinių.

Su seminaro dalyviais susitiks ne tik Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, bet ir viceministrė Asta Skaisgirytė Liauškienė ir Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovė Lietuvoje Vida Bandis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė