Įteiktas padėkos raštas trylikamečiui už tautinio paveldo puoselėjimą (0)

Rokas Galvonas | As­me­ni­nio ar­chy­vo nuotr.

Rokas Galvonas | As­me­ni­nio ar­chy­vo nuotr.

Rugsėjo mėnesio pabaigoje Žemės ūkio ministerija, įgyvendindama tautinio paveldo apsaugos, rinkos ir amatų plėtros 2012–2020 metų programą, organizavo konferenciją „Lietuvos tautinis paveldas: dabartis ir perspektyvos“.

Šioje konferencijoje buvo pristatyta tautinio paveldo produktų apsauga, aptartas glaudesnis bendradarbiavimas tarp tradicinių amatininkų, darbdavių, verslo, savivaldos bei valstybės institucijų, įgyvendinant Lietuvos Respublikos tautinio paveldo produktų įstatymo nuostatas, aptartos tradicinių amatų centrų veiklos ir plėtros perspektyvos Lietuvos regionuose, paramos galimybės tautinio paveldo veiklos subjektams. Konferencijos metu veikė tautinio paveldo produktų ekspozicija, apdovanoti tautinio paveldo puoselėtojai.

Žemės ūkio ministerija yra įsteigusi dvi Sėkmingiausiai dirbančių tradicinių amatininkų premijas Tautinio paveldo puoselėtojams, kurioms šiais metais buvo nominuotas 21 pretendentas. 2012 metais sėkmingiausiai dirbančiais tradiciniais amatininkais buvo pripažinti kryždirbys Adolfas Teresius iš Kauno ir duonos kepėjas Gintaras Ruzgys iš Širvintų rajono. Konferencijos metu taip pat įteikti 23 Tautinio paveldo produktų sertifikatai tradiciniams amatininkams, kurių gaminiai pripažinti tautinio paveldo produktais, ir 8 Tradicinių amatų meistro pažymėjimai atestuotiems meistrams.

Konferencijos metu buvo apdovanotas ir jauniausias tradicinių amatų puoselėtojas Rokas Galvonas iš Ukmergės rajono Taujėnų kaimo. Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, teikdamas Rokui padėkos raštą už viltingą pradžią siekiant meistriškumo, pažymėjo, kad talentai aplenkia laiką ir metus, tačiau juos būtina tinkamai įvertinti. Pripažinimo Rokas sulaukė už molinių dirbinių lipdymą specialia technika. Šiam tradicinių amatų puoselėtojui tik 13 metų.

Ukmergė gali didžiuotis ir tuo, kad pagal tautinio paveldo produktų gamintojų ir kūrėjų skaičių Lietuvos savivaldybėje užimą trečią vietą, pirmąsias dvi pozicijas užleisdama Vilniaus ir Kauno miestų savivaldybėms.  Ukmergės rajono savivaldybėje yra 23 tautinio paveldo produktų kūrėjai ir gamintojai.

Tradiciniai amatai virsta vis patrauklesne veikla tiek miestuose tiek kaimuose, atspindėdami ilgaamžes vertybes, vietos savitumą bei tradicijas.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė