G.Radvilavičiūtė tarp 12 ES literatūros premijų laureatų (1)

G.Radvialvičiūtė | jurbarkotv.lt nuotr.

G.Radvialvičiūtė | jurbarkotv.lt nuotr.

Tarp dvylikos šių metų Europos Sąjungos (ES) literatūros premijos laureatų yra ir Lietuvos eseistė Giedra Radvilavičiūtė, praneša Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Frankfurto knygų mugėje buvo paskelbti Europos Sąjungos literatūros premijos, teikiamos naujiems ar garsėjantiems valstybių narių rašytojams, 2012 m. laureatai. Šių metų nugalėtojai: Ana Kim (Austrija), Lada Žigo (Kroatija), Laurence Plazenet (Prancūzija), Viktor Horvath (Vengrija), Kevin Bary (Airija), Emanuele Trevi (Italija), Giedra Radvilavičiūtė (Lietuva), Gunstein Bake (Norvegija), Piotr Pazinski (Lenkija), Afonso Cruz (Portugalija), Jana Benova (Slovakija) ir Sara Mannheimer (Švedija).

Kiekvienam laureatui bus įteikta 5 000 eurų premija ir dar viena nemažiau svarbi dovana – pirmenybė gauti knygų vertimo finansavimą pagal ES programą „Kultūra“.

Premija Giedrai Radvilavičiūtei skirta už esė rinkinį „Šiąnakt aš miegosiu prie sienos“.

Europos Sąjungos literatūros premiją gali gauti rašytojai iš 37 ES programoje „Kultūra“ dalyvaujančių šalių (27 ES valstybės narės, Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Kroatija, Islandija, Lichtenšteinas, buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija, Juodkalnija, Norvegija, Serbija, Turkija). Kiekvienais metais trečdalyje šių šalių suburiamos nacionalinės komisijos, kurios nominuoja premijos vertus autorius. Taip visos dalyvaujančios šalys kas trejus metus gali pasiūlyti savo atstovus.

Pirmą kartą premijos įteiktos 2009 m. Nuo tol ES programos „Kultūra“ lėšomis finansuotas 32 laureatų knygų vertimas į įvairias kalbas. ES jau finansavo daugiau kaip 100 knygų vertimą iš 19 skirtingų kalbų ir į jas. Informacija apie laureatus viešinama Frankfurto bei Londono knygų mugėse ir Briuselyje vykstančiame festivalyje „Passaporta“.

Šių metų laureatams premijos bus įteiktos lapkričio 22 d. Briuselyje vyksiančiose iškilmėse, kuriose dalyvaus Europos Komisijos narė A. Vassiliou ir žymūs literatūros, kultūros bei politikos sričių atstovai. Premiją remia Europos Komisija, Europos knygynų federacija, Europos rašytojų sąjunga ir Europos leidėjų federacija.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė