Vilniaus dizaino kolegijoje Lietuvos ir užsienio specialistai ieškos efektyvių sprendimų, kaip integruoti meno srities profesijų studentus į darbo rinką (0)

Spalio 9 d., 10 val. Vilniaus dizaino kolegijoje (toliau – VDK), adresu Kauno g. 34, iškilmingai prasidėjo savaitės trukmės tarptautinis renginys „Meno srities profesijų studentų perėjimas iš mokymo į darbo pasaulį“ (angl. Transition of Arts-related students into the world of work), finansuojamas Europos Komisijos CEDEFOP agentūros (angl. European Centre for the Development of Vocational Training).

Vilniaus dizaino kolegijoje – novatoriškas švietimo idėjas propaguojančioje aukštojoje menų mokykloje – vyksiantis renginių ciklas bendram darbui suvienys 11 atstovų iš įvairių švietimo organizacijų, aukštųjų ir aukštesniųjų mokyklų, verslo įmonių iš 7 šalių: Didžiosios Britanijos, Čekijos, Italijos, Ispanijos, Austrijos, Latvijos ir Lietuvos. Renginio dalyviai ieškos bendrų sprendimų ir dalinsis patirtimi, kaip užtikrinti sklandų meno srities profesijų studentų perėjimą iš mokymo į darbo pasaulį bei didinti jų įsidarbinimo galimybes kuriant ir skatinant mokymo institucijų bendradarbiavimą su socialiniais partneriais, įmonėmis, užimtumo tarnybomis, valdžios institucijomis, koreguojant studijų programą taip, kad ji būtų orientuota į darbo rinkos poreikius bei taikant pažangius ir praktinius mokymo metodus bei formas.

Pirmąją renginio dieną – spalio 9 d. – apie mokymosi visą gyvenimą programą, jos strategiją ir įgyvendinimą Lietuvoje pranešimą skaitys LR Švietimo ir mokslo ministerijos Studijų, mokslo ir technologijų departamento direktoriaus pavaduotoja Birutė Miškinienė; jaunųjų menininkų verslumą, skatinantį socialinius pokyčius, pristatys LR Ūkio ministerijos Smulkaus ir vidutinio verslo departamento direktorius Mindaugas Danys; studentų integraciją į tekstilės ir aprangos sektorių apžvelgs Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos (LATIA) prezidentas Linas Lasiauskas.

Antroji diena bus skirta švietimo ir verslo bendradarbiavimui bei verslumo ugdymui. Pažintinio vizito dalyviai lankysis Šiaurės miestelio technologijų parke, jaunimo verslumo skatinimo centre „Hub Vilnius“, ISM vadybos ir ekonomikos universitete. Pranešimą apie Didžiosios Britanijos patirtį integruojant meno srities profesijų studentus skaitys kompanijos „Birminghambition Ltd.“ direktorė Sylvia Broadley. Apie jaunimo verslumo padėtį Lietuvoje ir tendencijas patirtimi dalinsis „Jaunimo verslo klubo“ valdybos seniūnas Evaldas Damanauskas. VDK bendradarbiavimo su darbdaviais iniciatyvas ir jaunųjų menininkų verslumo skatinimo priemones pristatys mados dizaino katedros vedėja Edita Sabockytė-Skudienė.

Trečiąją renginių ciklo dieną projekto dalyviai dalinsis tarptautine patirtimi apie studentų praktinių įgūdžių formavimą ir efektyvų praktikų organizavimą. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos muzikos mokymo studijų centro karjeros koordinatorė Sandra Bakanovaitė pristatys projektą „Aukštųjų mokyklų studentų ugdymo karjerai ir karjeros stebėsenos modelių plėtotė ir įdiegimas, su studentais dirbančių profesinio orientavimo specialistų kvalifikacijos tobulinimas, jiems skirtų priemonių sukūrimas“, kuriuo siekiama Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams sukurti prieinamą ir jų poreikius atitinkantį karjeros valdymo paslaugų modelį konsultavimo, informavimo, vertinimo ir karjeros stebėsenos srityse. Apie studentų praktikos organizavimo sistemą patirtimi dalinsis švietimo organizacijų ir verslo įmonių atstovai iš Didžiosios Britanijos, Italijos, Ispanijos, Čekijos ir Latvijos.

Baigiamąją renginių ciklo dieną bus akcentuojamos inovatyvios mokymo/-si formos ir metodai. Pranešimą apie naujausius mokymo/-si metodus skaitys Nacionalinės distancinio mokymo asociacijos prezidentė doc. dr. Danguolė Rutkauskienė. Pažangius ir praktinius mokymo metodus bei formas pristatys švietimo organizacijų ir verslo įmonių atstovai iš Austrijos ir Italijos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė