Referendume ir Seimo rinkimuose šiemet galės dalyvauti 100 tūkst. mažiau rinkėjų (2)

Artėjant labai svarbiam Lietuvai įvykiui, Seimo rinkimams ir referendumui dėl naujos atominės elektrinės, Vyriausioji rinkimų komisija skelbia, kad savo valią galės išreikšti du su puse milijonų rinkėjų.

Tačiau net 100 tūkst. mažiau nei prieš ketverius metus vykusiuose paskutiniuose Seimo rinkimuose 2008 metais, todėl labai svarbu vieniems kitus paraginti ateiti balsuoti ir pareikšti savo nuomonę dėl milžiniško atominės elektrinės projekto ir naujos Seimo atstovų kartos.

Lietuvoje rinkėjų sąrašai sudaromi pagal gyvenamosios vietos deklaracijas, todėl rinkėjų iš tiesų yra dar mažiau nei  šiandien patvirtintuose sąrašuose.

„Užsienyje esančių rinkėjų skaičius dar yra mažiau įrašomas į rinkėjų sąrašus, ten turim 13 000 rinkėjų, nors atvirai pasakius, mes galvojame, kad ten rinkėjų yra daugiau kaip 300 000, gal dar didesnis skaičius. Turbūt kas 20-tas įsirašo į mūsų ambasadas ir konsulatus. Ta situacija, kad rinkėjų skaičius ne tik mažėja, bet dalis rinkėjų neįsirašo į rinkėjų sąrašus“, – sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas, o jį cituoja LRT Televizijos naujienų tarnyba.

Kad patariamasis referendumas dėl naujos atominės įvyktų, reikia, kad balsavime sudalyvautų daugiau kaip pusė visų į rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų. Prieš ketverius metus balsuoti atėjo 46 procentai ir referendumas dėl Ignalinos atominės darbo pratęsimo neįvyko.

Išankstinis balsavimas savivaldybėse vyks spalio 10–11 dienomis, spalio 10–12 d. balsavimas vyks paštu, o dar spalio 12 ir 13 dienomis bus sudarytos galimybės balsuoti namuose.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė