Baltijos šalių karinės oro pajėgos treniruosis kartu su amerikiečiais, čekais ir suomiais (0)

KAM archyvo nuotr

KAM archyvo nuotr

Spalio 8–9 dienomis Baltijos šalyse vyksta tryliktoji Baltijos regiono karinių oro pajėgų treniruotė, kurią organizuoja NATO Vyriausioji oro pajėgų vadavietė Ramšteine, Vokietijoje. Treniruotės metu Baltijos šalių karinės oro pajėgos treniruosis kartu su NATO sąjungininkais ir partneriais – Čekijos, JAV ir Suomijos karinėmis oro pajėgomis.

Baltijos regiono karinių oro pajėgų treniruotėmis norima pademonstruoti NATO matomumą regione, įsipareigojimus kolektyviniam saugumui, sąjungininkų ir partnerių solidarumą ir pasitikėjimą.

Lietuvoje, Estijoje ir Latvijoje rengiamoje treniruotėje dėmesys bus skiriamas regioninių oro pajėgumų sąveikai, bus derinamos procedūros ir kuriamos situacijos treniruotis nuolatinės dislokacijos vietos NATO karinių oro pajėgų valdymo ir kontrolės vienetams, taip pat tai yra galimybė treniruoti NATO oro policijos misijos kontingentą vykdyti operacijas Baltijos šalyse.

Pratybose dalyvaus Lietuvos karinių oro pajėgų transporto lėktuvas „C27J Spartan“, NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys ir Aviacijos bazėje Šiauliuose dislokuoti Čekijos karinių oro pajėgų kontingento kariai su „JAS-39 Gripen“, taip pat Čekijos orlaiviai „L-159 Alca“ ir „C-295 Casa“, Latvijos karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-17, Estijos karinių oro pajėgų orlaiviai „L-39“, „An-2“ ir „Robinson R44“, JAV karinių oro pajėgų orlaivis „KC-135“. Treniruotėje jau trečia kartą dalyvaus ir NATO partnerės Suomijos karinės oro pajėgos su naikintuvais „F-18“.

Orlaivių operacijas valdys ir kontroliuos Bendrasis valdymo ir pranešimų centras Karmėlavoje, Uedeme, Vokietijoje, dislokuotas NATO Jungtinis oro operacijų centras, taip pat Valdymo ir pranešimų postas Amaryje, Estijoje.

NATO oro pajėgų komponento štabas Ramšteine planuoja ir rengia treniruotes, siekdamas tobulinti NATO oro erdvės stebėjimo ir kontrolės, oro policijos bei kitų oro pajėgumų sąveiką, esančių Baltijos regione, valdymą ir kontrolę. 2008 metais pradėtos kaip NATO oro policijos misijos treniruotės dabar jos tapo plataus spektro karinių oro pajėgumų treniruotėmis, kurių metu oro operacijas mokomasi vykdyti skirtingais aspektais. Šios treniruotės yra koordinuojamos su atitinkamomis civilinėmis institucijomis ir žinybomis. Dalyvauti treniruotėje kviečiamos ir NATO Partnerystės taikos labui programoje dalyvaujančios šalys.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė