Paryžiuje skambės Lietuvos poečių eilės (0)

Spalio 7 d. 16 val.  Paryžiaus Lotynų kvartalo kultūros centre (l’Espace Quartier Latin, 37 rue de Tournefort) įvyks teatralizuotas Lietuvos poečių kūrybos pristatymas pagal pavasarį prancūziškai išleistą dvikalbį jų rinkinį „Coeurs ébouuillantés – Nuplikytom  širdim“ (Harmattan leidykla).

Literatūros vakare  abiem kalbom  skambės antologijon atrinkti septyniolikos kelių kartų lietuvių poečių  eilėraščiai, kuriuos skaitys rinkinio  sudarytojos ir vertėjos Diana Sakalauskaitė ir Nicole Barrière; fortepijonu pritars Raminta Neverdauskaitė.

Ši poezijos rinktinė – gili ir subtili Lietuvos poetinė refleksija su stipria moters jausenos dominante.  Jų nuaustas audinys labai spalvingas ir tankus – lyriškas ir liūdnas, kartais – žinant Lietuvos istorines realijas – itin skausmingas ir tragiškas ; švelnus ;  šiurkštus ir kandus ; ironiškas ir žaismingas – ir ypač tvirtas dėl stiprios asmeniškos raiškos ir taip gerai suvokiamo bei perteikiamo savo pasaulio unikalumo.

Dvikalbėje antologijoje – A.E.Puišytės, R.Skučaitės, S.Lygutaitės Bucevičienės, G. Cieškaitės, Z. Mažeikaitės, V. Šoblinkaitės  Aleksa, T. Marcinkevičiūtės, D. Zelčiūtės, E. Karnauskaitės, D. Čepauskaitės, E. Drungytės, A. Žagrakalytės, G. Kazlauskaitės, I. Butkutės, I. Valantinaitės, A. Kaziliūnaitės  eilėraščiai.

Renginys yra Europos teatro festivalio  Art en exil programos dalis.

Visą festivalio programa ČIA.

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė