Ne visi pastatai privačiose rankose sunyksta – atgaivinamas Dautarų dvaras (1)

Dautarų dvaras. G.Anužio nuotr. („Facebook“)

Dautarų dvaras. G.Anužio nuotr. („Facebook“)

Mažeikių rajone, Dautaruose, baigiamas sutvarkyti dvaras laužo nusistovėjusią nuomonę, kad į privačias rankas patekę paveldo statiniai pasmerkti pražūčiai.

Per šešerius metus Dautarų dvarą naujam gyvenimui prikėlė jos savininkė Gražina Juknevičienė.

Dvaro istorija – didinga. Jį pastatė vokiečių kilmės baronai von Bockai. Žinoma, kad XX a. pr. didysis Rusijos reformatorius P.Stolypinas šį dvarą, kaip kraitį, padovanojo savo dukrai Marijai, kuri ištekėjo už grafo fon Bocko. P.Stolypinas šiame dvare atostogaudavo. Dautarų dvarui priklausė didžiuliai miškų ir dirbamų žemių plotai. Veikė durpynas, plytinė. Šalia dvaro nutiestu geležinkeliu pagaminta dvare produkcija iškeliaudavo į Europos šalis. 1933-aisiais dvarą įsigijo karo gydytojas Kazimieras Nasvytis. Sovietmečiu dvare buvo mokykla, kolūkio kontora, vėliau apgyvendinti žmonės.

Dvarą naujieji šeimininkai Juknevičiai įsigijo 2005 metais. Tais pačiais metais prasidėjo sodybos pastatų, ypač rūmų avarinio stovio likvidavimo darbai.

Dvarui restauruoti iš Europos Sąjungos fondų gauta pusės milijonų litų parama, o dar žymiai didesnė dalis investuota iš savų lėšų.

Dautarų dvaro panoraminis vaizdas

Kategorijos: Architektūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė