Prie Seimo įvyko mitingas „Už Teisingumą. Prieš valdžios korupciją ir savivalę“ (nuotraukos, video) (35)

Alkas.lt | G.Brazauskaitės nuotr.

Alkas.lt | G.Brazauskaitės nuotr.

Spalio 6 dieną, Vilniuje prie Seimo rūmų Nepriklausomybės aikštėje įvyko visuomeninio judėjimo „Už Teisingumą“ pradininkų, Sąjūdžio pirmeivių ir judėjimą „Už teisingumą“ remiančių kitų visuomeninių, politinių jėgų vieša protesto akcija: „Už Teisingumą. Prieš valdžios korupciją ir savivalę“.

Nors ir buvo prognozuojamas niūrus, rudeniškas oras, tačiau viso mitingo metu iš dangaus nenukrito nė vienas lašas ir kelioms dešimtims susirinkusiųjų nesugadino nuotaikos.

Renginį vedė visuomenininkas Alvydas Medalinskas. Jis kvietė kalbėti vieną po kito Nepriklausomybės Akto signatarą Romualdą Ozolą, organizacijos „Laisvas žmogus“ prezidentė Tatjaną Ščiuriną, Pilietinės demokratijos partijos vadovą Algimantą Matulevičių ir kitus visuomeninius, politinius veikėjus.

Renginį apkartino nežinia iš kur atsiradęs asmuo, nešinas partijos „Drasos kelias“ plakatus ir užlipęs ant pakylos juos demonstravo. Po to paaiškėjo, jog tai Martynas Virkietis. Paprašytas nulipti ir plakatus demonstruoti ten, kur ir visi padorūs piliečiai tai daro ėmė plūstis įvairiais žodžiais ir nenulipė kol nesibaigė mitingas.

Renginio pabaigoje A.Medalinskas perskaitė rezoliuciją, kuriai mitingo dalyviai pritarė plojimais:

Rezoliucija „DĖL VALSTYBĖS PROGRAMOS GALIMAI NETEISĖTAI PRATURTĖJUSIŲ POLITIKŲ IR AUKŠTO RANGO VALDININKŲ ATŽVILGIU“

Atsižvelgdami į tai, kad pastaruoju metu vis daugiau informacijos atsiranda apie galimai neteisėtai pralobusius valdžioje aukšto rango politikus ir pareigūnus,

Matydami, kad vėliau visuomenė ir piliečiai taip ir nesužino, kas iš valdžios pareigūnų pralobo neteisėtai, Suvokdami, kad nemaža dalis pareigūnų dorai tarnauja Lietuvai,

Neabejodami, kad būtent aukšto rango politikų ir kitų valdžios pareigūnų galimas neteisėtas praturtėjimas turėtų susilaukti ypatingo mūsų teisėsaugos ir kitų valstybės pareigūnų dėmesio,

Būdami įsitikinę, kad jokia valstybė negali išspręsti socialinių-ekonominių problemų, mokėti deramo lygio pensijų, atlyginimų mokytojams ir kitų profesijų atstovams, jeigu nebus sustabdytas mūsų valstybės grobstymas,

Reikšdami nepasitenkinimą, kad iki šiol Lietuvoje nėra nuolat veikiančio mechanizmo, kaip nustatyti būtent aukšto rango politikų ir valdininkų neteisėto praturtėjimo atvejus ir už tai nė vienas iš jų nėra nubaustas,

Visuomeninis judėjimas „Už teisingumą Lietuvoje“ ir Nacionalinis Susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“ siūlo:
1. Priimti Valstybinę programą dėl galimai neteisėtai praturtėjusių politikų ir aukšto rango valdininkų nuolatinės patikros.
2. Šia programa įpareigoti likus metams iki Seimo ar savivaldybės kadencijos pabaigos, Vyriausybės darbo pabaigos ypatingai kruopščiai patikrinti visų politikų ir jų aplinkos praturtėjimo šaltinius pagal neteisėto turto išieškojimo metodiką ir šios patikros rezultatus paskelbti prieš rinkimus.
3. Kiekvienas valstybės įstaigos, departamento vadovas taip pat turi praeiti šią procedūrą.
4. Šį darbą patikėti vykdyti ne tik Valstybinei Mokesčių inspekcijai, Finansinių Nusikaltimų tyrimų tarnybai, kitoms atsakingoms valstybės institucijoms, bet ir į jį įtraukti visuomenės atstovus iš geriausių šalyje ekonomistų, teisininkų, finansininkų, nekilnojamojo turto ekspertų ir pan. Šios grupės nariai savo parašais ir savo vardu patvirtina gautų tyrimo išvadų pagrįstumą.
5. Politikų, aukšto rango valdininkų galimai neteisėtą praturtėjimą laikyti sunkiu nusikaltimu valstybei.
6. Mokesčius reglamentuojančiuose ir baudžiamuosiuose įstatymuose įtvirtinti nuostatą, kad nuslėptos ir neteisėtai gautos pajamos ar kitoks turtas yra apmokestinamas 200 proc., t.y. dvigubai
7. Šią programą pritaikyti ir dabartinio Seimo bei Vyriausybės nariams jų kadencijai pasibaigus.

Vilnius, 2012 m. spalio 6 d.

httpv://youtu.be/YF5xe-Nzd7E
httpv://youtu.be/CF26ix3AVFo
httpv://youtu.be/CSHNVAmR2Ks
httpv://youtu.be/YWNelN_yiVw
httpv://youtu.be/Hf1xu0UJRxE
httpv://youtu.be/sgCF5nTYjuI

Viso mitingo tiesioginės transliacijos vaizdo įrašas:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

35 komentarai

 1. Patiko trolis:

  gerai diedukas trolina :DDD

 2. UZSIENIS:

  kokie zmones susisklade..slykstu…tik uz DRASOS KELIA…ZMONES NEUZKIBKITE ANT KABLIUKO..JEI NUTARETE BALSUOTI UZ DRASOS KELIA ,TAI PIRMYN..

 3. Mindaugas:

  Tik Už Lietuvą Lietuvoje.

 4. Pensininkas:

  Tas provokatorius sako yra M.Virkietis. Atkreipkite dėmesį video medžiagoje, kaip jis viso mitingo metu triibūnoje nachališkai ir įžūliai žongliruoja savo 4-5 plakatais, raginančiais balsuoti už Neringą Venckienę ir Drąsos kelią. Vaizdelis dėl jo buvo nekoks.

 5. manau taip:

  O man susidarė toks įspudis, kad patys pasamdė tą provokatorių tam, kad apšmeižti p.Neringą, nes kitaip nebutų prieteksto. Tas seniokas ir stumdėsi “tuda siuda” Dauguma čia iš vedančiųjų “skeveldros” konservatorių. O kaip “arti prie širdies” jiems jų “klubas”, kad net konservatoriais prisistato, o gal kuom patys kvepia, tuom ir kitus tepa? Tiesa sakant, mitingas labai apgailėtinas. Peržiangtos visos rybos: padorumo, etikos, santūrumo …. Komsamolcas Matuliavičius įgudžių NEPRARADO

 6. Žeimatijos Žydo Kaimynas:

  Reikėjo smarkiai koreguoti
  pačio mitingo pavadinimą
  ir uždrausti kitiems filmuoti jį.
  Pažiūrėkit į Ozolą:

  youtu.be/aC0ENsQQUls

 7. jotvingis:

  Tik nacionalinis susivienijiamas UŽ LIETUVĄ LIETUVOJE,Nr.10,valstybiškai mąstantys ir dirbantys gali pakeisti sitaciją Valstybėje.Šluot komunistines gaujas su visais mutantais iš SEIMO.

 8. Petras:

  Niekas jums neišeis. Kai pamačiau tampančius kryžių galiu drąsiai sakyti, kad jūsų pastangos bergždžios. Kas gali padėti tautai, kuri apspjaudė savo DIEVUS ir klaupiasi prieš žydų stabus. Negali sektis MULKIAMS, kurie taip lengvai vedžiojami už nosies. Naivesni net už mažus vaikus, todėl taip lengvai parsiduodate už alaus butelį, supelijusios sriubos pokelį, ledų porciją. Nupirks jus ir per šiuos rinkimus.
  Mūsų protėviai turėjo tokią bausmę – mirtis ant kryžiaus už labai labai sunkius nusikaltimus. O tai reiškė, kad nusikaltėliui atimama ne tik gyvybė, bet ir GARBĖ. Pagal garbingus mūsų protėvius išeina, kad dabar jų palikuonys klaupiasi prieš žydą be garbės. Pfu.

  • Nagi:

   Petrai, kiek žinau iš senosios proistorės, mūsų protėviai nukryžiavimo bausmės netaikė, jie turėjo tik du mirties vykdymo būdus, korimą ir SKANDINIMĄ. Išdavikus kardavo, na o bailius skandindavo pelkėse. Kitų būdų nežinau. Už genties nario nužudymą reikėdavo kaltę išpirkti krauju, kaunantis dvikovoje, arba sumokant išpirka. Likusius nesutarimus spręsdavo genties seniūnų tarybą, na o mirties bausmė būdavo taikoma tik mano paminėtiems dalykams, todėl nei Sarmatijos nei Gardino Rikijoje nebuvo nei išdavikų, nei bailių, užtekdavo šaukliui per kaimus pranešti Didžiojo Kunigo krivūlę ir jau visi žinojo ką reikią daryti.

 9. Pilypas:

  Drasos kelias yra auksto lygio realybes šou tautai artejant rinkimams mulkinti. Tai yra sukurtas sisteminiu, vadinamu tradiciniu partiju, klonas.šis klonas papildys viena is partiju: LSDP arba konservatorius. Juk jie padedant oligarchams sukure anuose rinkimuose valinskininkus. O kuo baigesi visi zinome. Dabar ju dideli portretai pasirode Gedimino prospekte ir kt. gavese, lygiai panašus i socdemu ar konservu. iš kur tos lešos plaukia? Manau rimčiausia koalicija yra Uz Lietuva Lietuvoje: rizikuodami, kad nesurinks 7proc. vistiek pasiryze pagal savo gera programa, gelbejancia Lietuva, eiti i Seima, o rinkejai gales pareikaluti atsakomybes jei tos programos nevykdys. Vadinasi, verta balsuoti uz Lietuvos atgimimo.

 10. Taigi:

  Atrodo kad ir 2012 m. dar būsime neišmokę atpažinti ir pasirinkti. O juk galioja paprasčiausia taisyklė: kas valdo pinigus – tas valdo viską. Idealistai niekada pinigų neturėjo ir neturės. Nes jie – idealistai. Kuo didesnis rinkimų plakatas – tuo didesni pinigai. Didžiojoje sistemos žiniasklaidoje esi dėl dviejų priežasčių: arba už pinigus, arba tu – savas. Štai ir visa pasirinkimo logika. Tie, kurie komentuoja prieš idealistus – tie arba sistemos atstovai, arba jos aukos. Už Lietuvą Lietuvoje sudaro net 4 partijos, visuomenininkai. Bet sisteminė žiniasklaida apie ULL arba nieko, arba pro sukastus dantis. Tad jei norime pokyčių, jei norime pakišti koją sistemai, pasirinkimas akivaizdus.

  • zemaiciu zydas:

   idealistai pakankamai nesunkiai atsivercia i aukso versio tikejima. Ne visi zinoma. Bet daugelis. Visi, kurie ten jau buvo ir issikapstem atgal nebenori. Pamenu kaip mano draugas nuejo pas sena isminciu ir paklause – ar jam eiti i valdzia. Tas vyptelejes paklause: kam tu manes klausi, jeigu jau nusprendei eiti? Atsakymo negavo. Po metu vos isnese kaili neuzdarytas i orkaite. Idealistas…:D

 11. Vilmantas Rutkauskas:

  Ar čia Tą kryžių tampė, kurį mergička Rusijoje su benzopjūklu nupjovė ?

 12. PRISIMINKIME GEGUŽĖS 17D.:

  medalinskas vis gi niekšiškai pasielgė, šmeiždamas DRĄSOS KELIĄ, todėl nepasitikiu šiais kalbančiais ant pakylos žmonėmis ir raginu ignoruoti juos kitus lietuvius. Peršasi mintis, kad jis – specialiai paleistas įrankis apkvailinti lietuvius, nes ką tik šiandien aš apie jį galvojau gerai (mat neklausiau jo kalbų mitingo metu). Kokios desperatiškos jėgos mestos blokuoti DRĄSOS KELIĄ. tik nuo mūsų priklausys, ar suteiksim šansą sau ir Lietuvai.
  TIK UŽ DRĄSOS KELIĄ, KITO PASIRINKIMO MES NETURIME.

 13. Dichlofosas:

  Deja realybe yra tokia, kad iš visų opozicinių partijų tik DK perkopia 5 procentu barjerą.
  Kitaip balsuojantys praras savo balsą.
  Labai gaila.

 14. Rimas:

  Skaldytojai ir atskalūnai.
  Kiek Medelinskas gali lakstyti ir keisti partijas, judėjimus?
  Susirinko apie 30 palaikytojų( gal kiek daugiau)
  Gerai , kad jie kovoja prieš sistemą, bet kad jie yra ir prieš kitus antisisteminius- bjauri yda, trokštančių lyderiauti .
  Manau, kad Medelinskui( Net kartu su Ozolu ir Matulevičiumi sudėjus) virš 30 palaikytojų Lietuvoje bus sunku surasti.Panašiai tiek ir susirinko.
  Kai ėjo kartu su Kuoliu buvo bent tūkstantėlis o jei šiandieną būtų vieninga kryptis, būtų atėję ne vienas ir ne du tūkstančiai o daugiau.
  Be reikalo ir Venskienė pabandė vos ne vienasmeniškai sudaryti Lietuvos sąrašą.
  Matyt sužaidė ambicijos.
  Venckienei būtų užteke bent antros vietos sąraše, kad antisisteminė koalicija gyvuotų.
  Situacija tokia mano manymu:
  1.Reikia balsuoti už Drąsos kelią daugiamandatėje ( Lietuva Lietuvoje šansų neturi, kaip parodė mitingas-fiasko)
  2.Vienmandatėse reikia balsuoti už Lietuvos sąrašo remiamus kandidatus, ten kur jų nėra – už Drąsos kelio arba Lietuva Lietuvoje kandidatus (arba , atsijojus “šedbarus, abramikienes, vidžiūnus už koncervatorius).

 15. Marta:

  tai čia taip vadinamas “tautininkų” laikraštis? Ir nė žodelio apie tai, kad Songailą liberalo Šimašiaus paskirta teisininkų VRK padavė į teimą? Gal net nežinote už ką? Už saviraišką, ponai, už saviraišką:) , kurią taip aršiai gynė NK95, aiškindami, kokia Lietuva atsilikusi, nes neva “cenzūruoja” meną mokinantį vaikus drabstyti fekalijomis meniškus paveikslus, sakralinius simbolius, kurie šventi lietuvių tautai. NK95 baisiausiai pasipiktino katalikų protestu. Tada žmonės masiškai diskutavo – kas jei tos vaikų mėtomos fekalijos nukristų ant kokio brangaus žydams simbolio. Fekalijos teatre po tų kalbų buvo pakeistos atsimušančiomis bombikėmis, bet teatrinis procesas buvo pakeistas taip, kad katalika`i atrodytų kaip potencialūs teroristai. Laurinkus ne veltui pasisukinėjo tarp protestuotojų ir neva iš minios gavo kiaušiniu į petį. Galima tik pasimokyti kaip organizuoti provokaciją:) Neveltui Kuolys varė lauk Laurinkų iš susirinkimo prie prezidentūros.

  Nors yra jau ir gerų šio “reiškinio” pusių. Katalikų Vyskupai atidaro portalą, kur bus leista laisvai diskutuoti tikėjimo temomis. Iki šiol tai Lietuvoje buvo tarsi uždrausta, po to kai Bernardinai atsiribojo nuo savo skaitytojų, matomai Donskio ir co prašomi, nes Donskis viešai skundėsi, kad komentarai jam neleidžia užmigti.

  Kita gera šio reiškinio pusė.
  Paskaitykite šios dienos Alfoje apie tai, kaip neoliberalo paskirta Šimašiaus Rinkimų komisija persekioja, t.y. padavė prokuratūron Tautininkų partiją už tai, kad savo plakatuose užrašė “Babilius davė 130 milijonų ir duos dar” ir neva pavaizdavo “žydų tautybės žmogų”. Idomu kaip VRK nustatė, kad ten “žydų tautybės” žmogus? Kaip žinome, tarp visų, vadinančių save žydais, žydū tautos atstovų yra tik apie 10 procentų. Visi kiti yra žydais pagal tikėjimą. Chazarų kilmės žydai, praradę tikėjimą, praranda ir teisę vadintis žydais.

  Tai sakau, jei Budraičio – Gelūno akcija su spektakliu ir po to pasipylę NeoKairė95 straipsniai visiems aiškino apie “išraiškos laisvę” mene. Tai gal būt ir šiuos plakatus galima būtų traktuoti kaip “išraiškos laisvę”? O kodėl gi ne? 🙂 Negali gi būti dvigubų standartų tokioj aukštai išvystytoj demokratijoj kaip mūsų Lietuvoje, ar ne? 🙂

  Beje, reikia atšaukti Gelūną iš UNESCO. Ne tokiems ten vieta.

 16. Marta - redaktoriui:

  kodėl alkas cenzūruoja komentarus? paaiškinkit, prašom

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė