Lietuvos bitininkai kvies skanauti medaus (0)

© Danijel Micka, Dreamstime.com

© Danijel Micka, Dreamstime.com

Spalio 6 d., šeštadienį, prie Vilniaus prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ esančiame Ūkininkų turgelyje vyksiančią bitininkų šventę rengia Lietuvos bitininkų asociacija ir žemės ūkio kooperatyvas „Lietuviško ūkio kokybė“.

Pirmą kartą Vilniuje organizuojama šventė „Visos medaus spalvos“ žada nustebinti lankytojus ne tik medaus, įvairių medaus mišinių bei bičių produktų gausa, bet ir galimybe pabendrauti su žinomais šalies bitininkais, sužinoti kiekvienos medaus rūšies kilmę bei privalumus.

„Ši šventė, kuri, manau, taps tradicine, skirta vartotojui. Visų pirma, norime vilniečiams pristatyti kokybišką lietuvišką medų, jo įvairovę, todėl kviesime visus degustuoti skirtingų rūšių medų, bitininkai papasakos apie kiekvienos jų kilmę, savybes“, – sako „Lietuviško ūkio kokybė“ direktorius Mindaugas Maciulevičius.

Šventėje „Visos medaus spalvos“ dalyvaus 20 bitininkų iš visos Lietuvos, kurie pristatys per 30 rūšių medų ir medaus mišinius.

„Daugumos šventės dalyvių pristatomas medus yra pažymėtas „Išskirtinės kokybės produkcijos“ ženklu. Tai sertifikatas, parodantis, kad gaminant medų imtasi visų reikalingų priemonių, siekiant išlaikyti jo natūralumą. Tad galiu drąsiai sakyti, jog šventėje bus galima paragauti paties geriausio lietuviško medaus, kuriuo mes didžiuojamės“, – sako M.Maciulevičius.

Iškirtinės kokybės ženklu žymimas medus saugomas tik stiklinėje taroje, jam apimti naudojami tik nerūdijančio plieno įrankiai, medus negali būti šildytas. Bitės, renkančios tokį medų, turi gyventi tik mediniuose aviliuose, o nuo avilių pusantro kilometro spindulių negali būti magistralinių kelių, gyvulininkystės pastatų ar kitų galimos taršos šaltinių.

Prie Vilniaus „Akropolio“ vyksiančioje medaus šventėje dalyvaus bitininkai iš Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos ir Suvalkijos.

„Medaus skonis niekada nebūna vienodas – pievų ar miškų medus bičių suneštas Dzūkijoje ar Žemaitijoje bus skirtingas, nes pievose dominuoja kitokie augalai. Todėl labai džiaugiamės, kad šventėje susirinks bitininkai iš visos Lietuvos. Kiekvienas norintis galės rasti medaus pagal savo skonį, o po to, jei patiks, bendrauti su bitininku“, – sako Lietuvos bitininkų asociacijos pirmininkas Žilvinas Šolys.

Šventės metu lankytojams bus pristatyti miško ir pievų augalų, liepų, klevų, viržių, grikių medūs, taip pat įvairūs natūralūs medaus mišiniai. „Medaus mišiniai yra labai skirtingi – vieni daromi su bičių produktais, kiti – su įvairiomis uogomis ar augalais. Vieni skirti įvairiems skoniams, kiti turi sveikatinimo ar gydomųjų savybių. Bitininkai šventėje papasakos apie kiekvieno jų gamybą, išskirtines savybes“, – sako Ž. Šolys.

Šventės metu bus pristatomi ir kiti tradiciniai bičių produktai – pikis, vadinamas bičių duona, žiedadulkės, koriai, įvairūs vaško gaminiai. Bitininkai įrengs ir stiklinį avilį, kur kiekvienas norintis galės pažiūrėti, koks gyvenimas verda bičių šeimynoje.

Šiais metais bitininkai džiaugiasi daugelyje Lietuvos rajonų išsukę dvigubai daugiau medaus nei pernai, tad sumažėjusios yra ir jo kainos. „Medus Lietuvoje, palyginus su kaimyninėmis šalimis, yra gerokai pigesnis, o šventėje jo kaina tikrai bus prieinama – juk derėtis vienoje vietoje bus galima su 20-čia žinomų šalies bitininkų“, – sako vienas šeštadienį įvyksiančios šventės „Visos medaus spalvos“ organizatorių Ž. Šolys.

Planuojama, kad panašios lietuviškos produkcijos šventės,kurios orientuotos į vartotojus,organizuojant kartu su augintojų asociacijomis taps tradicija. ŽŪK „Lietuviško ūkio kokybė“ direktorius M. Maciulevičius teigia, kad lapkričio 10 d. bus surengta „Obuolių šventė“.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė