J.Dirvonėnas. Mokymai!!! (4)

Efoto.lt, Lino T. nuotr.

Efoto.lt, Lino T. nuotr.

Apsukrūs žmonės rado naują veiklos rūšį. Jie organizuoja mokymus, „apmokymus“, „seminarus“, net „stovyklas“. Vakar vakare ir aš savo miegamojo rajono „daugiablakio“ namo pašto dėžutėje radau reklamą:

„Mūsų <…> darbuotojai nedideliuose pieno ūkiuose vykdė išskirtinės kokybės pieno ir jo produktų gamybos bandymus. Bandymų metu buvo gaminami išskirtinės kokybės pieno produktai. Šiuo metu organizuojame mokymus „Išskirtinės kokybės pieno ir jo produktų gamyba ūkyje“, kurių metu norėtume pasidalinti sukaupta patirtimi ir kviečiame Jus juose dalyvauti. Mokymų metu pristatysime bandymų rezultatus, mokslo patirtį bei reikalavimus išskirtinės kokybės produktų gamybai. Seminarai vyks spalio mėnesį …“

Kadangi karvutės neturiu, įdėjau reklamą į voką ir pasiunčiau tetėnui į Papievius. Sakau, gal žmogus susidomės. Pernai laikė ne tik karvę, bet ir telyčią. Jau rytojaus dieną atsakymą gavau elektroniniu paštu (pasirodo, tetėnas jau ir kompiuteriu naudojasi):

„Mielas giminaiti, sakyk, ar mano Gražulės pienelis buvo neskanus, kad tokius popiergalius siuntinėji, taigi ir man mokytis siūlai? Gal prisimeni, kad vaišinau ir dar pripyliau išvažiuojant? Ne, dabar aš laisvas – Vėjo tresto darbuotojas. Pasinaudojau tokia „ankstyvo pasitraukimo iš gamybos“ priemone ir gaunu pinigėlius… gal net iš Briuselio.

Tik viena bėda, kad be Gražulės pienelio sirgti pradėjau, o pas kaimynus nusipirkti irgi nebeįmanoma. Vienintelė Marė Papieviuose dar laiko karvelę, bet visiems pienelio nebeužtenka. Vakarais eilė prie jos gryčios susidaro, kaip prie parduotuvės anais laikais, kai bananų ar žalių žirnelių atveždavo… Nežinau, ar tos man paskirtos išmaldos užteks vaistams.

O tau patarčiau ne tik Kubiliaus, Masiulio ir to Uspaskicho pliurpalų klausytis, bet ir statistikos lenteles nors kartais pasižiūrėti. Internete jų dabar pakanka. Žinoma, meluoja ir ten, bet kartais ir prasitaria, ko valdžia nenorėtų „viešinti“.  

Užsiutinai tu mane su ta reklama. Kur jie dar rado tuos „nedidelius pieno ūkius“? Jokie mokymai Lietuvos pieno melžėjams jau nebepadės. Juk turėtum žinoti, kaip buvo sunaikintos visos vietinės pieninės. Ir čia viską jau užvaldė mafija, todėl kaimo žmonės baigia išpjauti paskutines karves. Paskutinius ūkininkus išvaro į Angliją, Daniją, Norvegiją – viešbučių tualetus plauti. Gal kuriam nors teks ir svetimas karves melžti. Šeimos ūkiai mūsų rajone tapo pajuokos objektu. Sako, kada bankrutuosite, nes trukdote žemės „konsolidacijai“.

Neseniai sužinojau, kad 2 procentai žemvaldžių jau valdo 40 procentų dirbamos žemės. Dar pusė milijono hektarų dirvonuoja, bet jie taip pat priklauso mafijai ir skandinavų bankams. Ten sėkmingai veisiamos erkės. Todėl dabar į tokius mokymus dar kurį laiką savo samdinius atsiųs tik „žiemeliautojai“, „Naisių“ ir Kėdainių kniaziai. O pieno ir jo „išskirtinės kokybės produktų“ priveš ir iš Kinijos, ir iš Turkijos, gal net iš Australijos. Juk matai, kiek dabar „fūrų“ zuja visuose plentuose.

Taigi tegyvuoja „laisvoji rinka“ ir nemaRUS kinas. Ura!!!

Tavo tetėnas Povilas.“

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė