Įvyko Konstitucijos egzamino pirmasis etapas (0)

Š.Mažeikos nuotr. (DELFI)

Š.Mažeikos nuotr. (DELFI)

Šiandien, spalio 4 dieną, šalyje vyko pirmasis Konstitucijos egzamino etapas, į kurį, išankstinės registracijos duomenimis, laikė apie 45 tūkst. gyventojų.

12 val. Lietuvos gyventojai buvo kviečiami atvykti į miestų ir rajonų savivaldybes, kur buvo galima atlikti egzamino užduotis. Egzaminas vyko ir Lietuvos mokyklose, universitetuose bei kolegijos. Valstybės tarnautojai žinias pasitikrinti buvo kviečiami į Seimo rūmus.

Be kita ko, nuteistieji žinias pasitikrinti galėjo laisvės atėmimo įstaigose.

Kaip ir praėjusiais metais, egzaminas rengiamas skirtingoms tikslinėms grupėms: 1–4, 5–7, 8–10 ir 11–12 klasių moksleiviams, teisę studijuojantiems ir teisinį išsilavinimą turintiems asmenims, likusiems piliečiams ir nuteistiesiems. Atsižvelgiant į tikslines grupes, egzamino dalyviams parengtos skirtingos užduotys: 1–4 klasių moksleiviai dalyvaus piešinių konkurse „Jubiliejinis Konstitucijos viršelis“, o likusiems dalyviams reikės atlikti 30 klausimų testą. Lietuvos gyventojų teisines žinias vertins komisija, kuriai pirmininkaus Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius. Geriausiai egzamino užduotis atlikę dalyviai pateks į kitą etapą, kuris vyks spalio 18 d.

Pasibaigus abiems egzamino etapams, vertinimo komisija išrinks 28 nugalėtojus, kurie bus apdovanoti spalio 25 d. Prezidentūroje vyksiančioje iškilmingoje ceremonijoje, paminint 20-ąsias Lietuvos Konstitucijos metines. Prieš tai geriausiai užduotis atlikę egzamino dalyviai bus pakviesti dalyvauti susitikime su 1992 m. Lietuvos Respublikos Konstitucijos rengėjais Mykolo Romerio universitete. Nugalėtojų taip pat laukia Teisingumo ministerijos dovanos bei egzamino rėmėjų ir partnerių prizai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė