Kultūros ir meno kūrėjai diskutavo apie Kultūros tarybos įstatymą nežinodami, kad jis Prezidentės patyliukais jau pasirašytas (video) (2)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Spalio 3 dieną, naujienų agentūroje ELTA įvyko spaudos konferencija „Kodėl Lietuvos kūrėjai prašo vetuoti Kultūros tarybos įstatymą?“.

Spaudos konferencijoje dalyvavo dirigentas prof. Saulius Sondeckis, tapytojas prof. Giedrius Kazimierėnas, rašytojas Vytautas Martinkus, filosofas Krescencijus Stoškus. Pokalbiui vadovavo politinis bei visuomenės veikėjas Gediminas Jakavonis.

Kalbėjusieji vieningai išreiškė susirūpinimą priimtu nauju Kultūros tarybos įstatymu, kuris, pasak jų, atrišo rankas kultūros ministrui daryti įtaką tarybos nariams ir nekreipti dėmesio į Lietuvos kūrėjų interesus.

Lietuvos Respublikos Prezidentės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė portalui Alkas.lt patvirtino, kad Lietuvos Respublikos Prezidentė spalio 18 d. Seimo priimtą labai prieštaringai vertinamą įstatymą pasirašė jau spalio 21 d. nepaisydama grupės Seimo narių spalio 19 d. Prezidentei įteikto prašymo įstatymą vetuoti. Su analogišku prašymu spalio 19 d. į D.Grybauskaitę kreipėsi ir Kūrybinių sąjungų atstovai, o rugsėjo 21 d. ir Lietuvos Meno Kūrėjų Asociacijų Taryba.

Šiandieninės diskusijos spaudos agentūroje ELTA dalyviai nežinojo, kad Prezidentė Dalia Grybauskaitė jau rugsėjo 21 d. pasirašė šį rezonansinį įstatymą. Niekam net į galvą negalėjo ateiti, kad taip nepalankiai kūrybinių asociacijų sutiktą įstatymą Prezidentė pasirašys patyliukais nė nesusitikusi su jį vetuoti prašiusiais kūrėjais. Galima tik įsivaizduoti kaip Prezidentė elgtųsi  jeigu jai atitinkamus raštus dėl abejotino įstatymo būtų įteikę ne kultūros ir meno kūrėjų asociacijų o, pavyzdžiui, verslininkų konfederacijos atstovai.

Spaudos konferencijos vaizdo įrašas (Alkas.lt, A.Rasakevičiaus video):

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė