Užsienio lituanistikos centrų studentams skirtos K.Būgos stipendijos (0)

Kazimieras Būga

Kazimieras Būga

Švietimo ir mokslo ministerija paskyrė Kazimiero Būgos stipendijas užsienyje veikiančių lituanistikos centrų studentams. 2012-2013 mokslo metais Lietuvos valstybinėmis stipendijomis apdovanojami šeši studentai, studijuojantys lietuvių kalbą Čekijos, Italijos, Izraelio, Lenkijos, Rusijos ir Vokietijos universitetuose.

Šiemet laimėjusieji Būgos stipendijų konkursą gilinasi į lietuvių kalbą ir kultūrą Pizos, Frankfurto prie Maino Giotės, Jeruzalės Hebrajų, Masaryko, Maskvos valstybinio M.V.Lomonosovo ir Varšuvos universitetuose veikiančiuosiuose lituanistikos centruose.

Kazimiero Būgos stipendija skiriama siekiant paskatinti užsieniečius aktyviau domėtis lietuvių kalba ir lituanistikos studijomis, prisidėti prie lituanistikos studijų užsienyje plėtros, skleisti lietuvių kultūros pažinimą ir žinias apie Lietuvą užsienyje, tapti Lietuvos draugais ir kultūriniais ambasadoriais. Stipendijos dydis – šiuo metu 1040 litų (8 BSI) per mėnesį.

Švietimo ir mokslo ministerija K.Būgos stipendijų konkursą skelbia kasmet. Jo metu užsienyje veikiantys lituanistikos ir baltistikos centrai teikia kandidatus iš savo studentų.

Iškilaus kalbininko Kazimiero Būgos stipendiją LR Vyriausybė įsteigė 2007 metais. Iki šiol šias stipendijas yra gavę 24 lituanistikos studijas 8 šalyse – Čekijos, Italijos, JAV, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Suomijos ir Vokietijos universitetuose – pasirinkę studentai.

Savarankiškas lituanistikos ar baltistikos studijų programas šiuo metu vykdo apie 10 užsienyje veikiančių lituanistikos centrų. Pasaulyje, daugiausia Europoje, iš viso veikia apie 40 įvairaus dydžio lituanistikos centrų, kuriuose tiriama ar dėstoma lietuvių ar baltų kalbos ir kultūra.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė