Seime pristatoma keramikos paroda „Ateities archeologija“ (0)

Keramikė Ona Kreivytė-Naruševičienė | visitneringa.com nuotr.

Keramikė Ona Kreivytė-Naruševičienė | visitneringa.com nuotr.

Spalio 4 d. 15 val. Seimo II rūmų parodų galerijoje pristatoma keramikos paroda „Ateities archeologija“. Darbai sukurti ,,Harmonijos“ simpoziumų, kur susitinka skirtingų kartų menininkai, išbandomos naujos idėjos, įtvirtinami ankstesni atradimai, metu. Tai kasmetinė keramikos panorama – nesivaikanti efektų, tačiau tiksliai atspindinti dabarties pulsą.

„Vienas iš simpoziumo leitmotyvų – laiko skaičiavimas. Keramiką įprasta sieti su praeitimi, archeologija, senovės civilizacijomis. Bet ne mažiau svarbus ir futuristinis keramikos matmuo. Jei šukės, urnos, šumerų molio lentelės yra prabėgusio laiko saugyklos, tai veikiausiai galima projektuoti ir keramikines būsimojo laiko talpyklas? Šiemetinė simpoziumo tema kvietė eksperimentuoti įvaizdinant ateities archeologiją. Keramikai rado daugybę būdų, kaip dabartyje kristalizuoti praeitį ir numanomą ateitį. Tai ir šiandienos įrašai, ir visiškai naujos, neregėtos formos, ir praeities aktualizavimas. Dažniausiai ieškota talpios metaforos arba siekta konceptualizuoti funkcionalias formas,“ – sako menotyrininkė Laima Kreivytė.

Keramikų simpoziumai „Harmonija“ pradėti rengti 1999-aisiais. Nenuilstanti jų organizatorė ir įkvėpėja Ona Kreivytė-Naruševičienė  kasmet kvietė menininkus į kūrybines stovyklas Vilniuje ir Nidoje. Keramika – viena seniausių meno formų. Pagal keramikinių indų raštus apibrėžiamos archeologinės kultūros: brūkšniuotosios keramikos, duobelinės, virvelinės. Tai senųjų epochų gyvenimo dokumentai, užrašyti tuomet visiems suprantama ornamentų kalba.

Šiuolaikiniai keramikos simpoziumai yra mūsų dienų kultūros metraščiai. Kiekvienas simpoziumas turi vienijančią idėją, kurią menininkai traktuoja skirtingai. Dažniausiai tai miesto ženklų, istorijos, kultūros, architektūros sąsajų paieškos. Parodoje pristatomi geriausi simpoziumų metu sukurti darbai.

Parodą „Ateities archeologija“ Seimo II rūmų parodų galerijos lankytojai kviečiami apžiūrėti kasdien nuo 8 iki 17 val.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė