Spaudos konferencija Seime „Ar galime Lietuvoje įveikti neteisingumo įšalą“ (tiesioginė transliacija, video) (16)

Spaudos konferencija | Alkas.lt nuotr.

Spaudos konferencija | Alkas.lt nuotr.

Pirmadienį 11.30 val. Seime įvyks spaudos konferencija tema: „Tai vis dėlto, ar galime įveikti neteisingumo įšalą?“ Spaudos konferencijoje kalbės visuomeninio judėjimo Už Teisingumą pradininkai: Nepriklausomybės Akto signataras, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Romualdas Ozolas, Nepriklausomybės Akto signataras, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Bronislovas Genzelis ir Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Alvydas Medalinskas.

Vasario mėnesio viduryje kilo Lietuvoje visuomeninis judėjimas Už teisingumą. Kaip Sąjūdžio pirmeivių iniciatyva, protestuojant prieš neteisėtą, visuomenininkų nuomone, atleidimą iš pareigų FNTT vadovų, kaip teigiama, atskleidusių nešvarius aukštų valdžios pareigūnų darbus, neskaidrius Seimo partijų ryšius su šešėliniu verslu. Buvo reiškiamas susirūpinimas, kad gali taip ir neįsibėgėti aukštų pareigūnų galimai neteisėto praturtėjimo tyrimas. Sąjūdžio pirmeivių, Nepriklausomybės Akto signatarų iniciatyvą parėmė ir kitos visuomeninės jėgos, nebiudžetinės tautinės krypties politinės partijos, susibūrusios į aljansą „Už Lietuvą Lietuvoje“. Taip gimė visuomeninis-politinis judėjimas, kuris galėjo tapti plačiu ir vienijančiu Lietuvos piliečius, visuomenę, bet sistema padarė viską, kad šias pajėgas išsklaidytų, diskredituotų, imtų piešti jas viena spalva, pateikiant judėjimą „Už teisingumą“ tik vieno, jau kito įvykio: Garliavos tragedijos įkaitais, stengiantis visuomenininkus nustumti nuo pirminio tikslo: kovos su aukšto lygio korupcija ir valdžios savivale. Siekiant įbauginti sąjūdininkus, kitus visuomenininkus prasidėjo teismo procesai už protesto akcijų surengimą. Lygiagrečiai vyko teismo procesai prieš buvusius FNTT vadovus.

Prieš keletą savaičių Sąjūdžio pirmeiviai, Nepriklausomybės Akto signatarai, pradėję šią protesto bangą ir jai vadovavę, buvo galutinai išteisinti nuo visų kaltinimų, FNTT buvę vadovai laimėjo teismo procesus dviejų instancijų teismuose. Jiems liko laimėti tik bylas aukščiausioje instancijoje. Valdžia slepia, kokie aukšto lygio politikai neteisėtai praturtėjo, o rinkimų kampanijos procese daroma viskas, kad šį pavasarį gimęs visuomeninis-politinis darinys būtų ignoruojamas.

Informacija apie Seimo rinkimuose dalyvaujantį Nacionalinį Susivienijimą „Už Lietuvą Lietuvoje“, kilusį iš judėjimo „Už teisingumą“ iniciatyvos, būtų blokuojama, kuriama daug, kliūčių, painiavos šioms jėgoms sudaryti atsvarą korumpuotai politinei sistemai. Todėl šiomis dienomis, kai valdžios savivalę jau pajunta net ir mokytojai bei moksleiviai, vėl kyla klausimas, ar galime vos dėlto įveikti tą neteisingumo įšalą Lietuvoje, kurį pradėjome laužti pavasarį, o, jeigu taip, tai, ką turime daryti, kokias kliūtis įveikti, kad šį tikslą galėtume pasiekti.

Spaudos konferencijos transliacija ČIA.

Spaudos konferencijos metu jos dalyviams bus galima raštu užduoti klausimus Internete.

Klausimų uždavimas ČIA.

Žiūrėkite spaudos konferencijos vaizdo įrašą (lrs.lt transliacija):

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė