Mindaugo bataliono kariai rūpinasi šalies kultūriniu paveldu (6)

Nevėžininkų koplyčia | Pipedija.com nuotr.

Nevėžininkų koplyčia | Pipedija.com nuotr.

Rugsėjo 25 d. Panevėžyje dislokuoto Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai, rūpindamiesi savo rajono kultūros paveldu, sutvarkė  Panevėžio rajono Nevėžininkų koplytėlę.

Kariai užkalė koplytėles sienoje išluptas ir apgadintas angas, aprinko koplytėlės teritorijoje besimėtančias šiukšles, apipjovė krūmus.

„Koplytėlės pastatas yra kritinės būklės, todėl suderinę su Naujamiesčio seniūnijos seniūnu ir Kultūros paveldo departamentu, nusprendėme jį  šiek sutvarkyti. Mums tai svarbu, nes tokios  koplytėlės yra Lietuvos paveldas ir nenorime, kad jos neprižiūrimos, sunyktų,” – sakė Mindaugo bataliono vadas majoras Žilvinas Gaubys.

Anot karių, nuo šiol Nevėžininkų koplytėlės teritorijoje stovės ženklai nurodantys valstybės saugomo objekto teritoriją.

Bataliono kariai sakė, kad juos tokią akciją surengti paskatino NATO šalių kontingentų, atvykstančių į Lietuvą dalyvauti Oro policijos misijoje ar  į Lietuvą atplaukiančių karo laivų įgulų kariai, kurie surengia socialines ar aplinkos tvarkymo akcijas. „Todėl ir mes nusprendėme kažką panašaus padaryti, juo labiau, kad mums patiems tai labiau turėtų rūpėti ir patys tai turėtume dažniau daryti,”  – sakė mjr. Ž. Gaubys.

Tai ne paskutinė tokia Mindaugo bataliono karių akcija. Ateityje jie planuoja sutvarkyti ir daugiau panašių vietų.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė