Lietuvos edukologijos universitete unikali kambarinių gėlių paroda (0)

Parodos eksponatas, alkas.lt nuotr.

Parodos eksponatas, alkas.lt nuotr.

Šį savaitgalį, rugsėjo 28–30 d., Lietuvos edukologijos universiteto Gamtos mokslų fakultete ketvirtą kartą organizuojama kambarinių augalų paroda „Augalų labirintai“. Tai vienintelis Lietuvoje tokio pobūdžio renginys, suburiantis augalų kolekcininkus.

Parodą rengia Lietuvos edukologijos universitetas, Lietuvos orchidėjininkų draugija, Inga Masonaitė-Katilienė,  Kristina Popovienė, Rytis Motiekaitis, Teresė Jokšienė. Parodoje  dalyvauja apie 100 augalų kolekcininkų iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Panevėžio ir kitų Lietuvos miestų. Atvežti augalai yra sugrupuojami pagal kilmę, augavietes, sandarą. Lankytojai galės „keliauti“ po dykumas, drėgnuosius atogrąžų miškus, pelkes ir taip susipažinti su tolimų kraštų augalais. Taip pat iš augalų bus kuriami skirtingi peizažai.

Šiemet parodoje pirmą kartą pristatomos individualios augalų kompozicijos, o žiuri komisija tradiciškai išrinks po gražiausią kiekvienos rūšies augalą – orchidėją, kaktusą ir net gražiausią alaviją.

Penktadienis, tradiciškai yra skelbiamas vaikų diena. Parodos dalyviai susitiko ir bendravo su mokiniais. Šiemet nupiešta „Ilgiausia žiedų pasaka“, kurios iniciatoriai – Salininkų vaikų dienos centro „Šaltinis“ mokiniai. Pirmą kartą pristatoma su augalais sukulentais susijusi filatelijos paroda.

O sekmadienį, 14.00 val. istorikas prof. Romualdas Šviedrys skaitys pranešimą apie XVIII a. lietuvį keliautoją, orchidėjų pradininką Juozapą Varševičių, išvedusį apie 300 naujų orchidėjų rūšių.

Parodos loterijoje bus galima laimėti išskirtinių kolekcionierių užaugintų augalų, o universiteto oranžerijoje pasimėgauti kvapelapių augalų kvapais.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė