Kaune vyks Tarptautinis Baltarusijos tyrinėtojų kongresas (programa, tiesioginė transliacija) (6)

Rugsėjo 28-30 dienomis, Kaune, Lietuvos ir Baltarusijos organizacijos, vadovaujamos Vytauto Didžiojo universiteto ir instituto „Politinė sfera“ (Baltarusija) rengia antrąjį Tarptautinį Baltarusijos tyrinėtojų kongresą.

Renginio atidarymas vyks rugsėjo 28 d., penktadienį, 10 val., „Park Inn“ konferencijų salėje (K. Donelaičio g. 27, Kaunas). Atidaryme dalyvaus kongreso organizacinio komiteto nariai, Kauno miesto savivaldybės, LR Užsienio reikalų ministerijos, diplomatinio korpuso, Vytauto Didžiojo universiteto atstovai.

VDU Istorijos katedros docentas Rūstis Kamuntavičius džiaugėsi, kad šiemet kongresas dar labiau išsiplėtė ir sulaukė dar didesnio Baltarusijos mokslininkų ir intelektualų dėmesio: „Kongreso metu pranešimus skaitys daugiau nei 300 pranešėjų iš Baltarusijos, Lietuvos, Lenkijos, Rusijos ir kitų Europos šalių. Iš viso bus 20 sekcijų ir keli plenariniai posėdžiai, kuriuose bus diskutuojama Baltarusijos ir viso Vidurio-Rytų Europos regiono istorijos, politikos, ekonomikos, kultūros ir kitomis temomis“, – sakė istorikas.

Kongrese pranešimus skaitys žinomi pasaulio mokslininkai, tarp kurių bus ir Vytauto Didžiojo universiteto atstovai: VDU profesorius ir Senato pirmininkas Zigmantas Kiaupa, VDU Istorijos katedros docentė, mokslų daktarė Vaida Kamuntavičienė, dokt. Giedrius Česnakas, dr. Kristina Juraitė, dr. Dainius Genys ir kt.

Pirmosios dienos plenariniuose posėdžiuose pranešėjai iš Lenkijos, Rusijos, Lietuvos ir Vengrijos kalbės apie Baltarusijos valstiečių modernizaciją, Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę XVIII a., Rusijos imperijos istoriografiją, Vilnių lenkų istorinėje atmintyje ir pilietinę visuomenę pokomunistinėje Europoje.

Plenariniai posėdžiai bus tiesiogiai transliuojami internetu:   www.tvdu.lt/icbs2012

Kongreso programa

Kongreso programa su tiksliomis sekcijų ir plenarinių posėdžių vietomis: anglų kalba; gudų kalba

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė