Sumažintos fiksuotos saulės energijos supirkimo kainos (0)

Alkas.lt | A.Rasakevičius nuotr.

Alkas.lt | A.Rasakevičius nuotr.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija rugsėjo 27 dieną, įvertinusi elektros energijos gamybos iš skirtingų atsinaujinančių energijos išteklių plėtrą, atsižvelgdama į faktinį per praėjusius kalendorinius metus pagamintą elektros energijos kiekį bei veikiančių elektrinių įrengtųjų galių sumą ir statomų elektrinių numatytų įrengti galių sumą, perskaičiavo ir patvirtino fiksuotus tarifus gamintojams, naudojantiems atsinaujinančius energijos išteklius.

Kaina krito ir už vieną kilovatvalandę nuo 2013 metų sausio bus mokama maždaug 15–20 centų mažiau nei šiemet. Tiesa, jei kas suspės iki metų galo – už elektros energiją gaus senomis kainomis.

2009 metais įkurta Saulės energetikų asociacija mano, jog sumažėjusi supirkimo kaina pristabdys smulkių elektrinių atsiradimą, tačiau komisija sako, kad toks kainų pasikeitimas turi paskatinti kurti stambesnes jėgaines.

„Jei plėtros leidimas bus išimtas 2012 m. eigoje iki šių metų pabaigos, tai jiems, priklausomai nuo jėgainės dydžio, tarifai galios tie, kurie galioja ir šiuo metu, t. y. nuo 1,04–1,44 Lt. Tie, kurie išsiims plėtros leidimus po 2013 m. sausio 1 d., tai jiems galios tie tarifai, kurie patvirtinti nuo ketvirtadienio – nuo 0,9 iki 1,25 Lt už 1 kWh. Galibūt tai bus ne tokios patrauklios sąlygos mažiesiems, bet taip savaime paprastėja sąlygos didesniems vystytojams. Tai šios dienos įvertinimas, kaip vystėsi sektorius, rodo, kad įstatymu nustatytas tikslas pasiekti 10 MW yra įgyvendintas 8,7 proc., o iki 2020 m. yra likę 7 metai, tai to laiko yra“, – sako Kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkė Diana Korsakaitė, o ją cituoja LRT televizijos laida „Panorama“.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė