Sensacija: į Lietuvą neįleisti Baltarusijos aktyvistai, pasisakantys prieš Astravo ir Kaliningrado AE statybas (3)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Vakar rugsėjo 26 d. į Lietuvos Respublikos Seime rengiamą diskusiją „Lietuva-Baltarusija: atominės energetikos kaimynystėje“ pakviestas Mikalajus Ulasievičius Lietuvos pasieniečių nebuvo įleistas į Lietuvą, esą kaip įtrauktas į Lietuvos „nepageidaujamųjų asmenų sąrašą“, nors ir turėjo Lietuvos URM išduotą vizą – skelbia Tautininkų Sąjungos tinklapis.

„Baltarusijos aktyvistas Mikalajus Ulasevičius turėjęs dalyvauti Seime rengiamoje diskusijoje apie branduolinę energetiką iš tiesų trečiadienį  buvo sulaikytas Lavoriškių pasienio punkte.

Seimo narys, Tautininkų sąjungos vicepirmininkas Kazimieras Uoka pranešė, kad į Lietuvą nebuvo įleista ir Baltarusijos antibranduolinio judėjimo koordinatorė Tatjana Novikova.

„Ir M.Ulasevičius ir T.Novikova pastaruoju metu ne kartą lankėsi Lietuvoje, tai reiškia, kad į nepageidaujamų asmenų  sąrašą jie buvo įtraukti labai neseniai. Reiks aiškintis kas juos įrašė į nepageidaujamų asmenų sąrašą ar URM, ar Vidaus reikalų ministerija“, – sakė K.Uoka.

Vakar K.Uoka draudimą Baltarusijos aktyvistams įvažiuoti į Lietuvą informavo Seimo užsienio reikalų komitetą. „Seimo Užsienio reikalų komitetas nubalsavo už tai, kad Mikalojus Ulasievičius galėtų įvažiuoti į Lietuvą, o biurokratai draudžiantys jam įvažiuoti, matyt, yra įtakojami Baltarusijos ar Rusijos KGB“, – sakė K.Uoka Alkas.lt žurnalistams.

Mikalojus Ulasievičius aktyviai pasisako prieš  Astravo ir Kaliningrado Atominių elektrinių statybą. Dėl Astravo atominės elektrinės statybų jis bandė paduoti į teismą Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką. Už tai jam buvo iškeltas ieškinys, jo namuose atlikta krata, o internete pasirodė straipsnis, kuriame jam netiesiogiai buvo grasinama.

Mikalajus Ulasevičius ragina Lietuvos visuomenę kartu priešintis trijų atominių elektrinių regione statybai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė