Mirė Lenkijos lietuvių folkloro ansamblio „Gimtinė“ muzikantas Jurgis Vaicekauskas (0)

Jurgis Vaicekauskas

Jurgis Vaicekauskas. Albino Vaškevičiaus nuotr.

Vakar, rugsėjo 26 d. Alkas.lt pasiekė žinia iš Punsko, kad mirė Lenkijos lietuvių etninės kultūros draugijos folkloro ansamblio „Gimtinė“ muzikantas Jurgis Vaicekauskas.

Jurgis Vaicekauskas buvo vienu iš aktyvių folkloro ansamblio „Gimtinė“ muzikantų. Jis prisiminė jaunystėje armonika grotus šokius ir grojo kartu su kitais ansamblio muzikantais Sigitu Šliaužiu, Jonu Balkumi, be to mokėsi ir jų grojamų šokių. Šie trys muzikantai pasivadinę „Kaimo muzikantai“ koncertuodavo ir savarankiškai. Kai Jurgio Vaicekausko žmonos Aldonos įkurtam Punsko krašto lietuvių etnografiniam muziejui „Senoji klebonija“ reikėjo suremontuoti stogą ir prieangį, tai jis su kitais ansamblio dalyviais tą darbą kruopščiai atliko visuomeniniais pagrindais. Buvo uolus talkininkas Lenkijos lietuvių etninės kultūros draugijos veikloje ir prisidėjo prie lietuvių etninės kultūros puoselėjimo Punsko krašte.

Pašarvotas Punsko šarvojimo namuose už buvusių lietuvių kultūros namų. Šv. mišios ketvirtadienį, rugsėjo 27 dieną 11 val. (PL), 12 val. (LT) Punsko bažnyčioje. Po šv. Mišių velionis bus laidojamas, Punsko kapinėse.

Lietuvių etninės kultūros draugijos vardu nuoširdžią užuojautą žmonai Aldonai, dukrai Živilei, sūnums Giedriui ir Jonui reiškia lietuvių etninės kultūros puoselėtojai Nijolė Balčiūnienė, Dalia Urbanavičienė, Algirdas Kirda ir Albinas Vaškevičius.

Alkas.lt redakcija taip pat reiškia gilią užuojautą Velionio žmonai Aldonai, judviejų vaikams bei Velionio draugams ir bičiuliams.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė