KTU vyksiančioje „Tyrėjų naktyje“ – per 100 užsiėmimų, paskaitų ir ekspozicijų (0)

Tyreėų naktis 2011 | organiz. nuotr.

Tyreėų naktis 2011 | organiz. nuotr.

Rugsėjo 28 d. (penktadienį) Kauno technologijos universitete  lankytojams bus atsakyta į daugelį intriguojančių klausimų: „Ar įmanoma uždegti ledą? Kaip iš agurko pasidaryti lemputę?“ Į šiuos ir daugelį kitų klausimų bus atsakyta kasmetinio tarptautinio mokslo populiarinimo renginio „Tyrėjų naktis 2012“. Universiteto Studentų mokslinė draugija šį visoje Europoje tą pačią dieną vyksiantį renginį organizuos jau trečiąjį kartą ir šiemet KTU Studentų miestelyje žada daugiau nei 100 užsiėmimų, paskaitų bei ekspozicijų jauniesiems mokslo entuziastams ir kitiems lankytojams.

Šių metų „Tyrėjų nakties“ šūkis: „Kaip man tai pavyko?“, taigi mokslininkai, atvėrę savo laboratorijų, auditorijų duris leis lankytojams patiems pasijusti tikrais mokslininkais. Net 7 skirtingų kūrybinių dirbtuvių metu renginio svečiai turės galimybę pasigaminti sau veidrodėlį, susikonstruoti robotuką, pamėginti pažaboti ugnį savo rankose ir net mintimis pakelti skraidyklę.

Renginio lankytojai galės rinktis daugiau nei iš 30 įvairaus pobūdžio paskaitų, kurių metu sužinos visatos paslaptis, kaip atrodo širdies matematinis modelis, kodėl sąskaitos už šildymą tokios didelės, kaip atrodo architekto gyvenimas iš arti ir kt. Paskaitas ves kompetentingi Kauno technologijos universiteto dėstytojai.

Renginio „Tyrėjų naktis“ svečiai taip pat galės pasijusti tikrais fizikais ar chemikais eksperimentatoriais prie stendo „Įdomioji fizika ir chemija“. Čia jie išmoks perdurti balioną kiaurai jo nesusprogdinus, pamatys, kaip atrodo dramblio dantų pasta, ugnies viesulas ir sužinos, ar gali ugnis „šokti“ pagal muziką. Tie, kurie norės daugiau laiko skirti gamtos mokslų eksperimentams, tai padaryti turės galimybę specialiai moksleiviams skirtoje KTU fizikos laboratorijoje, kurioje bus galima patiems atlikti daugiau nei dešimt skirtingų laboratorinių darbų: „Vandenilio gavyba, panaudojant šviesos energiją“, „Žmogaus akies optika“ ir kt.

Aktyviausieji galės apsilankyti sporto salėje, kur jų lauks irklavimo treniruokliai, kalnų laipiojimo dirbtinė sienelė bei linksmos aerobikos treniruotės, taip pat – dalyvauti RC modeliukų lenktynėse ar Stepmanijos konkurse. Atsipalaiduoti bus galima žaidimų kambaryje, kur vyks šaškių turnyrai ir bus gausu kitų žaidimų ir užsiėmimų. Savo geografijos, istorijos žinias lankytojai galės patikrinti „Europos kampelyje“ bei prie stendo „Koks tavo IQ?“.

Net 8 valandas (nuo 13 val. iki 21 val.) truksiantis renginys visiems atvykusiems žada nepamirštamus įspūdžius ir naują požiūrį į mokslą bei mokslo žmones. Dalyvavimas renginyje – nemokamas.

Renginio vieta: KTU Studentų miestelis. Renginio atidarymas ir uždarymas vyks prie Elektronikos rūmų (Studentų g. 50).

16:45 val. atidarant renginį pasisakys KTU rektorius prof. Petras Baršauskas, Mokslo tarnybos direktorius doc. Leonas Balaševičius, Studentų reikalų tarnybos direktorius Martynas Ubartas, projekto vadovas prof. Arūnas Lipnickas.

21 val. užbaigiant „Tyrėjų naktį“ vyks įspūdingas lazerių ir ugnies šou.

„Tyrėjų naktis 2012“ programą rasite čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė