Mokslo šakų klasifikavimą nutarta atiduoti į mokslo bendruomenės rankas (0)

Efoto.lt, Niko M. nuotr.

Efoto.lt, Niko M. nuotr.

Lietuvos mokslo tarybai suteikta teisė nustatyti mokslo šakas. Tai padaryta siekiant lanksčiai ir efektyviai reaguoti į modernaus mokslo poreikius. Vyriausybė pakeitė nutarimą dėl mokslo sričių, krypčių ir šakų klasifikacijos.

Naujoje nutarimo redakcijoje numatyta, kad Švietimo ir mokslo ministerija tvirtins mokslo kryptis, o Lietuvos mokslo taryba tvirtins mokslo šakas.

Ankstesnė tvarka nustatė, kad mokslo kryptis ir šakas tvirtina Švietimo ir mokslo ministerija, suderinusi su Lietuvos mokslo taryba. Po diskusijų su mokslo bendruomene ir visuomene Taryba parengė Mokslo krypčių ir šakų klasifikacijos projektą, kuris susilaukė gausių mokslo bendruomenės siūlymų dėl mokslo šakų bei jų prieskyrų kryptims. Pasiūlymai atskleidė poreikį lanksčiau atsižvelgti į mokslo plėtrą randantis vienoms ir nykstant kitoms mokslo šakoms, į ryškėjantį mokslo tarpkryptiškumą.

Kaip numato Mokslo ir studijų įstatymas, Lietuvos mokslo taryba organizuoja Lietuvoje vykdomos mokslinės veiklos vertinimą, glaudžiai susijusį su mokslo šakų klasifikavimu.

Švietimo ir mokslo ministerija, kaip ir anksčiau, nustatys mokslo kryptis, pagal kurias mokslo ir studijų institucijoms teikiama doktorantūros teisė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė