Bėgimas su trispalve (0)

Bėgimas „Už blaivybę“

Bėgimas „Už blaivybę“

Kaip paskatinti visuomenę sveikai gyventi? Kaip kitiems padėti suprasti, kad sportas ir aktyvus laisvalaikis yra geriau nei tįsojimas prie televizoriaus su nesveikais užkandžiais ir bokalu alaus? Gražios kalbos ir įtikinėjimai dažniausiai nepadeda. Geriausia rodyti pavyzdį pačiam. Taip ir padarė Londone gyvenantis Raimundas, iniciavęs sveiką gyvenimo būdą propaguojančią akciją „Lietuvių bėgimas už blaivybę“. Nors neaktyvus gyvenimo būdas ir greitas, ne visada sveikas, maistas šiais laikais yra kasdienybė, tačiau kiekvieno mėnesio pirmą penktadienį tiek Lietuvoje, tiek užsienyje organizuojamas bėgimas sulaukia vis daugiau norinčiųjų prisijungti.

Pirmą kartą, nesulaukęs bendraminčių būrio, tikriausiai, išsigandusių pavadinimo, už blaivią Lietuvą, Londono lietuvis bėgo vienas. Antrą kartą prie jo prisijungė jau du šiame mieste gyvenantys tautiečiai. Trečias kartas nepamelavo – panašiai mąstančiųjų jau buvo keturi. Pradžia dažnai nebūna lengva, tačiau žengtas pirmas žingsnis, energijos pliūpsnis ir susižavėję aplinkinių žvilgniai bei palinkėjimai skatina ir toliau populiarinti gražias idėjas ir gyventi sveikai. Juk, kaip pasakė romėnų poetas Juvenalis, „sveikame kūne – sveika siela“. Taigi spalio pradžioje turėtų dalyvauti ne tik patys pirmieji Londono bėgikai už blaivybę ir sveiką gyvenimo būdą, bet ir prisijungti nauji, sveikesnio bei geresnio gyvenimo ištroškusieji.

Stereotipus apie užsienyje gyvenančių lietuvių laisvalaikį laužantis bėgimo iniciatorius tikisi, kad toks bėgimas paskatins lietuvius sveikai gyventi, linksmai ir naudingai praleisti laisvalaikį. Giliau mąstačiam žmogui turėtų patikti ir idėjaus autoriaus mintis, kad lietuviai turi būti „vieningi ir telktis už savo Tautos pamatines vertybes, pirmiausia tokias kaip Dora, Darna, Gyvybė“.

Bėgimo „Už blaivybę“ idėją Raimundas pasiūlė Nacionalinei tabako ir alkoholio kontrolės koalicijai, kurios prezidentas, „Už blaivybę“ , šių metų rugpjūčio 3 dienos pranešime spaudai teigė tikintis, “kad vis daugiau žmonių prisijungs prie bėgimo ir tokiu būdu atkreips likusios visuomenės dalies dėmesį ne tik į blaivų gyvenimo būdą, fizinį aktyvumą, bet ir dvasinės lietuvių kultūros puoselėjimą.“ Taigi šios organizacijos dėka bėgimo idėja sklinda tiek Lietuvos savivaldybėse, tiek tarp užsienyje gyvenančių lietuvių.

Artimiausias bėgimas Londone planuojamas šių metų spalio mėnesio pirmą penktadienį. Informacija apie tikslią susitikimo vietą ir laiką atnaujinama socialiniame tinkle Facebook, kur yra sukurta grupė „Lietuvių bėgimas už blaivybę“.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė