„Skylė“ kviečia paminėti Lietuvos laisvės kovotojų atminimą Pasvalyje (0)

Pasvalyje plakatas „Skylė“Rugsėjo 28 dieną Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Sylė“, inicijavusi 2011 metais naują ir atvirą visuomenei projektą , „Broliai“ partizanų apygardose“, tęsia žygį per Lietuvą ir kviečia paminėti Lietuvos laisvės kovotojų atminimą Pasvalyje.

Pagrindiniu renginio Pasvalyje akcentu taps vakarinis pusantros valandos koncertas „Broliai“ – toks,  kokį jį jau matė Lietuvos didmiesčių žiūrovai. Tai bus diena, kupina susitikimų, muzikos, bendravimo, emocijų, gimnazistams bus skirta įspūdinga viktorina-konkursas, visi kviečiami pasiklausyti paskaitų, pažiūrėti dokumentinių filmų, išgirsti dainuojamosios poezijos kūrinių.

2011 metais vyko renginys Varėnoje, kur buvo atidengtas  paminklinis akmuo partizanui Lionginui Baliukevičiui – Dzūkui ir jo bendražygiams. Šiuo renginiu buvo pradėtas projektas „Broliai partizanų apygardose“ pernai metais dar pabuvojęs ir Jurbarke, Marijampolėje, Biržuose bei Radviliškyje.

2012 m. liepos 6-ąją Valstybingumo dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įvertino projektą „Broliai“ ir visą kūrybingų menininkų dvidešimties metų veiklą – Aistei Smilgevičiūtei ir Rokui Radzevičiui (grupė „Skylė”) buvo įteikti apdovanojimai – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliai. „Kaip žinia, vienas lauke – ne karys. Todėl dėkojame savo bendražygiams, bendraminčiams, palaikantiems mūsų sumanymus, klausytojams, artimiesiems, visiems, kurie prisideda prie bendrų idėjų vystymo ir sklaidos. Tai pripažinimo ir įvertinimo ženklas mums visiems, ir norisi tikėti, kad kartu, pastiprindami vieni kitus, judame teisinga kryptimi”, – sakė Aistė ir Rokas Radzevičiai.

 Programa:

10.00 – 20.00 val. Paroda „Ir jie mokėjo džiaugtis…“  Pasvalio miesto kultūros centro I aukšto fojė.
Prie Pasvalio krašto muziejaus, P. Avižonio g. 6, Krašto apsaugos ministerijos ir LGGRTC tarpininkavimo dėka J.Vitkaus inžinerinis batalionas pastatys partizanų bunkerį. Laukiami visi miestiečiai!
10.00 – 12.00 val. Išvyka partizanų keliais, Paįstrio kryptimi, kartu su dr. Vykintu Vaitkevičiumi. Autobusai išvyksta iš Pasvalio rajono savivaldybės administracijos aikštelės.
10.00 – 11.30 val. Aistės Čepulytės, Ernesto Kuckailio, Gedimino Petrausko ir Vykinto Vaitkevičiaus paskaita „Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio štabo bunkerio (Daugėliškių miškas, Raseinių r.) tyrimai 2010 m.: kompleksinis požiūris į pokario kovų istoriją”. Pasvalio P.Vileišio gimnazijos aktų salėje, P.Vileišio g.7
10.00 – 13.00 val. Išvykimas partizanų keliais Radviliškio apylinkėse kartu su istoriku Vykintu Vaitkevičiumi. Nemokamas autobusas lauks prie kultūros centro.
10.00 – 11.00 val. Dokumentinių filmų partizanine  tematika peržiūra. „Lėvens“  ir „Svalios“ pagrindinių mokyklų salėse.
12.00 – 13.00 val. Pietūs – kareiviška košė. Pasvalio krašto muziejus P.Avižonio g. 6.
13.00 – 15.30 val. Viktorina jaunimui, skirta projektui „Broliai partizanų apygardose“. Pasvalio krašto muziejus P.Avižonio g. 6.
15.30 – 16.00 val. Pertraukėlė ir viktorinos rezultatų skaičiavimas. Rekomenduojame pasivaikščioti po muziejų ir apžiūrėti partizanų bunkerį! Pasvalio krašto muziejus, P.Avižonio g. 6.
16.00 – 17.00 val. Susitikimas su Europarlamentaru Algirdu Saudargu ir viktorinos nugalėtojų apdovanojimas. Pasvalio krašto muziejus P.Avižonio g. 6.
17.00 – 18.00 val. Jaunųjų pasvaliečių muzikinis pasirodymas. Pasvalio miesto kultūros centro I aukšto fojė
18.00 – 19.40 val. Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ koncertas BROLIAI. Pasvalio kultūros centro salėje. Bilieto kaina 5 litai. Bilietai parduodami  kultūros centro kasoje.
19.40 – 20.00 val. Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ susitikimas su miestiečiais. Pasvalio miesto kultūros centro I aukšto fojė

Daugiau informacijos apie renginį rasite čia. 

Kategorijos: Garsai, Istorija, Kultūra, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė