Lietuvos ir Latvijos Prezidentai Niujorke paminėjo Baltų vienybės dieną (0)

A.Bėrzinis ir D.Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

A.Bėrzinis ir D.Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos debatuose Niujorke dalyvaujantys Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Latvijos Prezidentas Andris Bėrzinis vakar rugsėjo 24 d. kartu paminėjo Baltų vienybės dieną ir aptarė dvišalio bendradarbiavimo klausimus bei svarbiausius projektus.

„Lietuviai ir latviai – vienintelės išlikusios baltų tautos, todėl mūsų pareiga išsaugoti baltišką tapatybę, kalbas ir kultūrą. Turime kartu ginti savo interesus. Tryliktame amžiuje suvienijome jėgas Saulės mūšyje, dabar turime drauge kovoti dėl energetinio savarankiškumo ir savo žmonių gerovės“, – sakė valstybės vadovė.

Prezidentė pabrėžė, jog daugelyje sričių Lietuvos ir Latvijos prioritetai sutampa, ypač dėl energetinio saugumo. Tik dirbant kartu abiem šalims svarbūs projektai, tokie kaip Visagino AE, elektros ir dujų jungtys su Šiaurės Europa ir Lenkija, gali būti įgyvendinti žymiai greičiau ir geriau.

Abiejų valstybių interesas – sukurti regioninę dujų rinką, užsitikrinti dujų tiekimo alternatyvas ir mažesnes kainas. Lietuva stato suskystintųjų dujų terminalą (SGD), kuriuo naudotis galės ir Latvija – sustiprinus dujotiekį tarp Klaipėdos ir Kuršėnų Lietuva galės transportuoti dujas kaimynams. O Latvijoje esanti Inčukalnio dujų saugykla gali tapti regioniniu dujų banku.

Energetinio saugumo ir energetinės priklausomybės klausimus šalies vadovė taip pat kels JT Generalinės Asamblėjos debatuose.

Lietuva ir Latvija laikosi vieningos pozicijos ir derybose dėl naujosios ES finansinės perspektyvos. Abi valstybės siekia teisingesnio žemės ūkio išmokų skirstymo senųjų ir naujųjų ES narių ūkininkams ir diskriminacinių struktūrinės paramos apribojimų panaikinimo.

Lietuva ir Latvija, pasak Prezidentės, savo vienybę ne kartą įrodė ne tik Baltijos jūros regione, bet ir ES bei NATO. Bendromis pastangomis pasiekti Baltijos valstybėms svarbūs sprendimai saugumo klausimais: patvirtinti Baltijos šalių gynybos planai, užtikrintos kolektyvinės gynybos garantijos bei neribotam laikui pratęsta oro policijos misija. Abi Baltijos šalys laikosi vieningos pozicijos ir dėl fiskalinės drausmės sutarties.

D.Grybauskaitė ir A.Berzinis | lrp.lt nuotr.

D.Grybauskaitė ir A.Berzinis | lrp.lt nuotr.

Asmeniškai rūpintis baltų kultūros puoselėjimu ir tapatybės išsaugojimu bei plačiau minėti Baltų vienybės dienas Lietuvos ir Latvijos vadovai sutarė dar vasarą. Pasak šalies vadovės, kurdami naują Baltų vienybės dienos minėjimo tradiciją stipriname lietuvių ir latvių tautų ryšį.

Rugsėjo 22 d. – Baltų vienybės dieną Lietuvos ir Latvijos kultūros ministrai bei abiejų tautų atstovai paminėjo Bauskėje. Baltų vienybės dieną pažymima 1236 metais Saulės mūšyje susivienijusių žemaičių ir žemgalių pergalė prieš Kalavijuočių ordiną.

Kategorijos: Kultūra, Naujienos, Šventės, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė