Dalis Zarasų švietimo darbuotojų toliau streikuoja, įvyko mitingas (video) (1)

Mitingas Zarasuose

Mitingas Zarasuose

Pirmadienį Zarasuose įvyko Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) Zarasų rajono susivienijimo organizuotas streikuojančių rajono pedagogų mitingas.

Mitinge dalyvavo apie pusę tūkstančio žmonių. Išreikšti paramos Zarasų rajono mokytojams iš Vilniaus atvyko Nepriklausomybės akto signataras Romualdas Ozolas ir Sąjūdžio iniciatyvinės grupės, ir Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ narys Alvydas Medalinskas.

„Žmonių, manau, buvo apie penkis šimtus. Labai kultūringi, inteligentiški žmonės, išsakė savo nuomonę tais klausimais, kuriuos reikia spręsti. Buvo svečių iš Vilniaus – ir Nepriklausomybės akto signataras Romualdas Ozolas apsilankė, ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Aleksas Bružas, ir Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Alvydas Medalinskas, ir iš Kauno svečių buvo. Manau, kad renginys pavyko“, – naujienų agentūrai ELTA sakė LŠDPS Zarasų rajono susivienijimo pirmininkas Andrius Navickas.

Pasak A. Navicko, Zarasų rajono valdžios atstovai su mitinguotojais susitikti nenorėjo, „slapstėsi“.

„Jie vengia atsakomybės. Jie lyg ir eina į kompromisus, jie žada spręsti tas problemas, bet, kaip matome, mums trūksta patvirtinimo, galimo tokio susitarimo. Jie kažkodėl jo vengia. Tai kelia abejones, ar jie nuoširdžiai nori viską išspręsti“, – sakė A. Navickas.

Jau trečią savaitę vykstantys pedagogų streikai tęsis ir toliau, į derybas įsikišti turėtų ir Švietimo ir mokslo ministerija.

Į mitingą rinkosi ir nestreikuojančių mokyklų darbuotojai, dalyvius palaikė ir LŠDPS Šiaurės rytų Lietuvos regiono susivienijimas.

Zarasų savivaldybės puslapyje rašoma, jog šių metų rugsėjo 21 d. įvyko Zarasų rajono savivaldybės ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Zarasų rajono susivienijimo atstovų susitikimas dėl susitarimo pasirašymo mokytojų profsąjungos streiko reikalavimams rajono Savivaldybei tenkinti. Nors susitikimas užtruko, iš esmes susitarta dėl abiejų šalių parengto susitarimo 6 punktų. Rajono Savivaldybės meras tokį susitarimą pasirašė. Tačiau taip ir liko nesusitarta dėl profsąjungos reikalavimo (7 punktas) – surinkti ne mažiau 11 rajono Savivaldybės tarybos narių parašų. Tikimasi profsąjungos pirmininko A.Navicko pilietinio supratimo pasirašyti abiejų šalių parengtą susitarimą ir nutraukti streiką, kad mokyklos galėtų atnaujinti ugdymo procesą.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) Zarasų rajono susivienijimo pirmininkas Andrius Navickas sako, kad taip kompromiso paieškos esą atsidūrė aklavietėje.

„Iš esmės mes buvome sutarę dėl visko, bet paskui meras iš po stalo ištraukė savo „namų darbus“ ir pasirašė. Man atrodo, viešųjų ryšių specialistai jam patarė, kad esą nesutariame dėl septinto punkto, kad čia mes tik griauname derybas. Bet iš esmės jis pakeitė visus šešis, iš visur išbraukdamas atsakomybę, tai yra kad bus priimti sprendimai“, – BNS pirmadienį aiškino A. Navickas.

Pagrindinė streiką išprovokavusi priežastis – stringantis dialogas su savivaldybe švietimo klausimais. Zarasų pedagogai taip pat prieštaravo ketinimams privatizuoti mokyklų valgyklas, mokyklinių autobusų pardavimui. Mokytojus streikuoti paskatino ir techninių darbuotojų atleidimas.

Pagal streikuojančių mokyklų tinklapių informaciją matyti, jog mokyklas lanko apie pusę mokinių. Jiems yra suteikiamos užimtumo sąlygos – rengiamos mokomų dalykų konsultacijos, pamokų skaičius mažinamas, laikas trumpinamos.

httpv://youtu.be/SRlApQ6m9Fk

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

1 komentaras

  1. Atgalinis pranešimas: Mirė Nepriklausomybės Akto signataras Romualdas Ozolas (nuotraukos, video) | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė