Vilniuje spaudos konferencijoje bus pristatomi rinkimų stebėsenos Baltarusijoje rezultatai (1)

efoto.lt R.Grigo nuotr.

efoto.lt R.Grigo nuotr.

Rugsėjo 25 d. 13 val. Baltarusijos žmogaus teisių namuose (Latako g. 3, Vilnius) bus pristatomi rinkimų stebėsenos Baltarusijoje rezultatai. Pagal projektą „Rinkimų stebėsena: teorija ir praktika“ rinkimus stebėjo apie šimtas stebėtojų iš Baltarusijos, tarp jų – penkiolika Europos humanitarinio universiteto (EHU) studentų.

Anot jų, pagrindiniai užfiksuoti pažeidimai – rinkėjų skaičiaus klastojimas, vertimas balsuoti grasinant ir įbauginant rinkėjus.

„Rinkimų stebėtojai skaičiuoja balsuoti atėjusius asmenis. Kai kuriose apygardose stebėtojai suskaičiavo, kad balsavo 6 žmonės, o rinkimų komisija savo ataskaitoje parašė, kad balsuoti buvo atėję 66 žmonės,“ – teigė EHU nuotolinių studijų studentas, stebintis rinkimus.

Anot jo, rinkimų stebėtojai taip pat užfiksavo atvejų, kai kitų Baltarusijos universitetų studentus grupėmis atvesdavo jų dėstytojai. Pasikalbėję su studentais, jie suprato, kad jiems grasinama, kad negaus bendrabučių ar nepasiseks per egzaminus, jei neis balsuoti.

Su „Rinkimų stebėsena: teorija ir praktika“ projektu rinkimų stebėti atvykęs jaunuolis teigė, kad rinkimai Baltarusijoje studentus išmoko, kaip demokratiškoje šalyje neturėtų būti.

„Stebėdami rinkimus mes išmokstame, kaip užtikrinti rinkimų skaidrumą, kur ieškoti pažeidimų. Tikiuosi šią patirtį galėsime pritaikyti Baltarusijoje, kai ten vyks demokratiški rinkimai,“ – teigė EHU studentas.

Projektą „Rinkimų stebėsena: teorija ir praktika“ bendrai įgyvendina EHU, Belarus Watch ir Baltarusijos žmogaus teisių namai. Juo siekiama suteikti baltarusiams teorinių ir praktinių žinių, kad pasikeitus politinei situacijai jie galėtų pritaikyti žinias stebint rinkimus savo šalyje.

Pristatymas vyks anglų, rusų, baltarusių kalbomis.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. :

    Begėdiškiausias melas nuo pirmo iki paskutinio žodžio-žmonės ten gyvena nepalyginamai geriau ir laisviau, nei mūsiškėje Kubilistano SSR ; rinkimai masiškai klastojami būtent pas mus,o ne pas juos…

    Abejojantiems: http://koment.lt/node/740

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė