Lietuvoje vieši Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas (2)

V.Orbanas

Viktoras Orbanas

Šiandien, rugsėjo 24 dieną, Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Vengrijos Vyriausybės vadovu Viktoru Orbanu.

Lietuvos ir Vengrijos premjerai aptarė dvišalius santykius, aktualius ES darbotvarkės klausimus, diskutavo apie energetinį saugumą, kalbėjosi kitomis aktualiomis temomis. Be to, Lietuvos ir Vengrijos premjerai pasirašė Bendrąjį pareiškimą, kuriuo pareiškė valią stiprinti Lietuvos ir Vengrijos draugiškus ryšius bei plėtoti Vidurio Europos valstybių bendradarbiavimą.

„Šiandien žengiame du didelius žingsnius: steigiame Lietuvos – Vengrijos forumą, kuriame mokslininkai, intelektualai turės galimybę diskutuoti apie labai svarbius tarpusavio santykius, taip pat Europos klausimus. Be to, pasirašėme susitarimą dėl jaunimo bendradarbiavimo“, – po susitikimo su Vengrijos Ministru Pirmininku sakė Lietuvos premjeras.

Vengrijos Vyriausybės vadovas padėkojo Lietuvai už „solidarumą, draugystę ir palaikymą“ bei pabrėžė panašią abiejų valstybių istorinę patirtį. Pasak V. Orbáno, šiais aktualiais klausimais Lietuvos ir Vengrijos pozicijos sutampa.

„Mūsų nuomonės visiškai sutampa energetinio saugumo klausimais, mes taip pat esame suinteresuoti branduoline energetika. Branduolinė energetika ir ekonominė nepriklausomybė yra labai svarbūs klausimai ir mums“, – kalbėjo V. Orbánas.

„Aš manau, kad lietuviai net neįsivaizduoja, kaip jiems pasisekė. Kai 2010 m. tapau Ministru Pirmininku, valstybės skola buvo virš 80 proc. – tai jau yra labai blogi duomenys. O jūsų – tik 38 proc. Mes kiekvieną dieną kovojame už ekonominę nepriklausomybę, kad tie duomenys būtų bent jau mažesni už 50 proc.“, – tvirtino Vengrijos Ministras Pirmininkas.

Premjerų susitikimo metu buvopasirašyta Lietuvos ir Vengrijos ministrų pirmininkų Bendrasis pareiškimas bei Susitarimas dėl Stepono Batoro Lietuvos ir Vengrijos jaunimo bendradarbiavimo fondo įsteigimo.

Ministro Pirmininko A. Kubiliaus kvietimu į Lietuvą atvykęs Vengrijos premjeras dar susitiks su Seimo Pirmininke Irena Degutiene, dalyvaus Lietuvos – Vengrijos forumo renginyje Vilniaus universitete, taip pat lankysis Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse, kur susitiks su politiniais kaliniais ir tremtiniais, Antakalnio kapinėse pagerbs žuvusiuosius už Lietuvos laisvę. Vakare Vengrijos premjeras dalyvaus Ministro Pirmininko A. Kubiliaus vardu rengiamoje vakarienėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė