Kultūros ministerija kviečia į konferenciją „Kultūra besikeičiančioje televizijoje: didžioji profanacija ar didžiulės galimybės?“ (0)

Vilniaus televizijos bokštas

Vilniaus televizijos bokštas

Kultūros ministerija, kartu su Getės institutu Vilniuje kviečia į antrąją forumo „Iššūkiai spaudai ir žiniasklaidai 21 šimtmetyje“ konferenciją, kurios tema: Kultūra besikeičiančioje televizijoje: didžioji profanacija ar didžiulės galimybės?

Lietuvoje, kaip ir kitose Vidurio Europos šalyse, televizija yra įtakingiausia žiniasklaidos rūšis, tačiau kultūrinio gyvenimo perteikimas televizijoje vis dar kelia kontraversijas. Daugelis menininkų ir intelektualų mano, kad vizualinė kultūrinio turinio reprezentacija lemia kultūros supaprastinimą ir jos pateikimą vien šou ir skandalo perspektyvoje. Kita vertus, televizijos žmonės linkę žvelgti į kultūrinius įvykius kaip į „elitinę“, nedaugelį dominančią, taigi „netelpančią į formatą“ sferą.

Šioje konferencijoje bus nagrinėjamas klausimas, ar egzistuoja kelias tarp šiųdviejų priešpriešų. Ar esama Vidurio Europos televizijoje adekvataus ir įtaigaus kultūros bei atskirų menų pristatymo pavyzdžių? Kokios turi būti institucinės, turinio ir asmeninės to prielaidos ? Kaip interaktyvių interneto formatų (pvz., „YouTube“) atsiradimas keičia kultūros sklaidą audiovizualinėje terpėje?

Šiuos ir kitus klausimus konferencijoje gvildens ir gerąja patirtimi dalinsis žinomi kultūros teoretikai ir kritikai, televizijos prodiuseriai ir moderatoriai iš Lietuvos (Nerijus Milerius, Laurynas Katkus, Dainius Radzevičius, Vaidas Jauniškis ir kiti), Latvijos (Uldis Čekulis, Ugis Olte), Estijos (Joonas Hellerma), Slovėnijos (Andraž Pöschl ) ir Rusijos (Ekaterina Lapina-Kratasyuk).

Konferencija vyks 2012 m. rugsėjo 27-28 dienomis Nacionalinėje dailės galerijoje, Konstitucijos pr. 22, Vilniuje.

Norinčius dalyvauti konferencijoje, kviečiame iki 2012 m. rugsėjo 26 d. registruotis tel. (8 5) 219 34 17 arba elektroniniu paštu j.kaznauskaite@lrkm.lt.

Preliminari konferencijos programa

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė