Bergeno lietuviai siekia savo vaikus ugdyti lietuviškai (nuotraukos) (1)

Rugsėjo pradžioje Bergeno mieste Norvegijoje lietuvių bendruomenė šventė lituanistinės mokyklos „Abėcėlė“ naujų mokslo metų pradžią. Mokyklą savo apsilankymu pagerbė Lietuvos ambasadorius Norvegijos Karalystėje Andrius Namavičius. Ambasadorius sveikino vaikus, vaikų tėvelius ir mokytojus su naujų mokslo metų pradžia.

Šventėje dalyvavo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos atstovė Laima Navikienė. Ji perdavė Užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio sveikinimą ir linkėjimus: „Lituanistinė mokykla buvo, yra ir visuomet išliks tais lietuviškosios pasaulėjautos ir bendražmogiškųjų vertybių formavimosi namais, kuriuose ugdoma pagarba savajai bendruomenei, Tautai ir mūsų visų Tėvynei Lietuvai. Mokslo metų išvakarėse gausiai lituanistinių mokyklų bendruomenei – mokytojams, moksleiviams ir jų tėvams – širdingai dėkoju už pasišventimą ir atsakomybę, už gyvojo patriotizmo pavyzdį mums visiems.”

Mokykla „Abėcėlė“ buvo įkurta š.m. kovo mėnesį. Pirmuosius mėnesius nedrąsiai, žingsnelis po žingsnelio mokyklą pradėjo lankyti pirmieji mokiniai, o šiandien ją lanko jau daugiau nei 35 vaikai ir jų gretos vis dar pildosi. Pagrindinis tikslas yra mokytis ir nepamiršti gimtosios kalbos, susipažinti su krašto istorija bei papročiais, ir žinoma – bendrauti su tautiečiais. Tad po vasaros atostogų pasiilgę bendravimo su bendraamžiais, vaikai noriai atvyko į šventę, kur šoko ir dainavo, smaguriavo mobiliojo ryšio operatoriaus Norvegijoje „Lebara“ dovanotu tortu.

Kategorijos: Švietimas, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė