Tautiškas jaunimas palaiko savo poziciją išreiškusius Kauno moksleivius (1)

Moksleivių streikas Kaune | (DELFI) R.Achmedovo nuotr.

Moksleivių streikas Kaune | (DELFI) R.Achmedovo nuotr.

Šį rudenį Kauno moksleiviai, atėję į savo mokyklas, liko mažų mažiausiai sukrėsti. Mokiniai, dar pavasarį planavę savo egzaminus, profilius ir tvarkaraščius dabar yra priversti juos paskubom keisti, kadangi įsigalioja liberalų švietimo reforma, kurią moksleiviai jau spėjo pavadinti „bilieto į Angliją“ vardu. Ši reforma ne tik kad sujaukė mokinių planus, tačiau ir davė papildomo krūvio jo ir taip nestokojantiems moksleiviams. Norint įstoti į universitetą, vietoje trijų egzaminų, dabar jie privalės laikyti penkis.

Blogiausia, jog liberalai ne tik kad nepasitarė su moksleiviais, tačiau net nesiteikė jiems iš anksto pranešti apie planuojamą reformą. Kita vertus, tai neturėtų stebinti, juk liberalams nereikia išsilavinusio jaunimo, jiems reikia tik vartotojų klasės, kokakolos ir makdonaldizacijos.

Vis dėl to moksleiviai, šiandien susirinkę Kaune ir Vilniuje, parodė, jog su jais reikėtų skaitytis. Šiandien apie 800 jaunų kauniečių, pasinaudoję konstitucine teise į protestą, išėjo į gatves. Žinoma, ši politinė sistema devynis iš dešimties kartų nekreipia dėmesio į visuomenės norus, jiems ant jų nusispjauti. Žmogiškais veidais ši politinė klasė pasirodo tik prieš rinkimus, tačiau jau seniai tie veidai yra nusibodę ir niekas jų žodžiais nebetiki.

Šį kartą sisteminiai politikai turėtų sunerimti. Jaunimas vis dažniau bruzda, vis dažniau ir gausiau išeina į gatves. Kovo 11-oji Vilniuje, Vasario 16-oji Kaune – patriotinės eitynės, kuriose didžiąją dalį dalyvių sudaro jauni žmonės, išsako ne vien tik pasididžiavimą savo šalimi, tačiau ir nepritarimą mūsų valdančiųjų pozicijoms, atmetant tautinės valstybės idėją, iškeliant finansinę gerovę aukščiau nepriklausomybės. Šimtai jaunų žmonių protestuoja prieš ACTA, prieš sistemos norą atimti iš žmonių Teisę į konstitucijos garantuojamą žodžio ir pasirinkimo laisvę. Dabar išėjo į gatves moksleiviai. Šis jaunimo judėjimas praneša aiškią žinia jums, kostiumuotieji, aukštuose postuose sėdintys ir žmonių nematantys politikai. Jie sako, jog Jūsų sistema nebeveikia, ji paseno, o jūsų dienos šiltose ministerijų kėdėse suskaičiuotos.

Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga, jungianti ne tik moksleivius, tačiau ir dirbantį bei akademinį tautišką jaunimą,  reiškia solidarumą su šiandien į gatves išėjusiais Kauno moksleiviais. Mūsų jėga – vienybėje!

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė