M.K.Čiurlionio gimtadienio paminėjimui bus skaitoma A.Juozaičio pjesė „Čiurlionis. Juodoji saulė“ (0)

M.K.Čiurlionis

M.K.Čiurlionis

Rugsėjo mėn. 24 d. (pirmadienį) 17 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje vyks renginys, skirtas M. K. Čiurlionio gimtadienio paminėjimui.

Svariausia susitikimo dalimi taps A. Juozaičio naujos pjesės „Čiurlionis. Juodoji saulė“ pristatymas. Ištraukas iš kūrinio skaitys Jaunimo teatro aktoriai Gediminas Storpirštis ir Aleksas Kazanavičius, dialogų atmosferą fortepijonu perteiks pianistė Rima Chačaturian.

„Paprašytas papasakoti apie pjesę A. Juozaitis atsistojo šalia lango ir pašmaikštavo: “Baisoka čia stovėti – lange gali pasirodyti Kastukas.“ Pjesę jis pradėjęs rašyti praėjusį rudenį Varšuvoje. Dėmesio centre atsidūrė keturiolika mėnesių, kai M.K.Čiurlionis buvo „gydytas“ Pustelniko sanatorijoje. Vizijose lankomas atitolusio, jį išdavusio draugo Eugenijaus Moravskio ir nė karto neaplankytas savo mylimosios Sofijos.

Pustelniko metai rašytojui – nežinioje paskandintas pasaulis, kuris meniškai vaizduotei kelia daugybę klausimų: Konstantinas pačiame savo kūrybinių galių apogėjuje, o uždaromas į ligoninę – kodėl? Dramaturgas daro prielaidą, kad menininkas čia bus „įdėtas“ ir lyg dėžutėje laikomas savo mylimosios. Su kuria, beje, daugiau niekada nesusitiks.

„Jis svarstė, kur grįš: į Peterburgą, Paryžių, Kauną? Bet juk ten jo niekas nelaukia. Begalinė tragedija. Mylimas žmogus uždarė jį į psichiatrijos kalėjimą“, – priėjo prie išvados A. Juozaitis, turbūt nujausdamas, jog tokia interpretacija daugeliui pasirodys perdėm netikėta ir drastiška.“

Renginio trukmė apie 1,5 val.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė