Lietuvos škudžių avių augintojų asociacija kviečia į tradicinį avikirpį (0)

Škudės | skude.lt nuotr.

Škudės | skude.lt nuotr.

Rugsėjo 29-30 dienomis, kaip ir keletą metų iš eilės, nedideliame Kęstučio ir Ingos Samušių škudžių avių ūkyje-sodyboje Molėtų rajone vyks tradicinis avikirpis. Į šį renginį kviečiami visi, kuriuos vienija škudžių veislės avys ir vilnos vėlimas: škudžių  avių auginimas, vilnos kirpimas ir jos realizavimas, vilnos vėlimas ar tiesiog šiaip gyvenimas kaime.

Atėjus rudeniui prasideda rudeniški darbai ir rūpesčiai visiems. Lietuvos škudžių avių augintojų asociacija kviečia į tradicinį rudeniškų ūkio darbų ir rudeniškų linksmybių šventę-seminarą-avikirpį.

Dėl numatytų renginių ir užduočių gausos, nuspręsta šį seminarą rengti dvi dienas.

Lietuvos škudžių avių augintojų asociacija subūrė škudžių avių augintojus senosios mūsų baltiškos avių veislės mylėtojus, tad rugsėjo 29 diena ir bus skirta esamiems škudžių avių augintojų asociacijos nariams, taip pat ir tiems, kurie dar tik ruošiasi įstoti į šią asociaciją.

Suėjime-seminare bus aptariami asociacijos einamieji reikalai, planai ir kiti svarbūs kalusimai, vyks diskusijos bei naujų narių priėmimas į asociaciją. Taip pat bus dalinamasi patirtimi ir galimybėm įsigyti škudžių avių.

Numatyta paskaita-seminaras, praktinis avies kirpimas, bus galima pamatyti ir prisiliesti prie veltinio gaminių.

Rugsėjo 30 diena taip pat  bus skirta škudėms:  bus ir vėl kalbamasi apie škudes, jų auginimą, istoriją, galimybes įsigyti škudžių, paskaitoje-seminare  bus dalinamasi patirtimi apie vilnos vėlimo amatą. Taip pat bus kerpama avis, čiupinėjama vilna bei suveltas veltinis, galbūt kam nors bus proga ir prie verpimo ratelio prisėsti.

Be šios svarbios renginio programinės dalies bus dar siūloma pasigrožėjimui puiki škudžių avių nuganyta pieva miškų apsuptyje su besiganančiomis škudžių avimis tolumoje, atvykusiems taip pat  bus pasiūlyta lauko palapinė su šildytuvu ir stalas su užkandžiais, laužas su didžiuliu puodu puikaus viralo ir šauni kompanija.

Kęstutis ir Inga kviečia atvykstantančius dalyvius atsivežti su savimi saulėtą ir šiltą bobų vasaros orą, puikią nuotaiką ir nuoširdžius ketinimus prisidėti prie škudžių veislės avių auginimo arba  domėjimosi jomis, smagią draugiją, taip pat vaišes ir skanumynus, prisidėjimui prie bendro stalo.

O jei tik kam bus noro, drąsos bei leis rudeniški melancholiški orai, tai šeimininkai maloniai kviečia pasilikti bei nakvoti savo palapinėse ar kempinguose toje pačioje avių „nušienautoje“ pievoje. Tada bus galimybė sudalyvauti renginiuose abi dienas, o naktį pasėdėti, padiskutuoti  prie laužo, padainuoti, o gal ir pašokti po žvaigždėtu dangum.

Tad, visus, kurie augina škudes, ar nori pradėti jas auginti ir tie, kurie neabejingi vilnos vėlimui, veltiniui ar, tiesiog, myli gyvenimą kaime bei nori daugiau sužinoti ir patys pamatyti šias tradicines lietuviškas mūsų krašto aveles, organizatoriai kviečia atvykti į Kęstučio ir Ingos Samušių sodybą Paliesio kaime Suginčių seniūnijoje Molėtų rajone.

Renginys vyks rugsėjo  29-30 dieną (šeštadienį-sekmadienį).

Tikslesnę dienotvarkę, programą, sodybos koordinates bei kitas žinias rasite ČIA.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė