Lietuvos meno kūrėjų asociacijos taryba kreipėsi į Prezidentę prašydama vetuoti Lietuvos Kultūros tarybos įstatymą (0)

D.Grybauskaitė. Prezidentūros nuotr.

D.Grybauskaitė. Prezidentūros nuotr.

Rugsėjo 21 d. Lietuvos Rašytojų sąjungoje posėdžiavusi Lietuvos meno kūrėjų asociacijos (LMKA) taryba nutarė raštu kreiptis į Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę, prašydama nepasirašyti rugsėjo 18-ąją Seimo priimto Lietuvos Kultūros tarybos įstatymo Nr. XIP-3469(4) ir grąžinti jį Seimui iš naujo svarstyti.

Rugsėjo 19 d. į Prezidentę, prašydami vetuoti šį įstatymą, jau kreipėsi grupė Seimo narių ir 9-ių kūrybinių sąjungų vadovai.

LMKA Tarybos penktadienį Prezidentūrai įteiktame pareiškime, kurį pasirašė LMKA Prezidentas Kornelijus Platelis, rašoma: „Lietuvos meno kūrėjų asociacijos taryba nepritaria LR Seimo priimtam Lietuvos kultūros tarybos įstatymui. Priimtame įstatyme yra daug neatitikimų deklaruojamiems demokratijos ir „rankos atstumo“ principams. Siūlomos Tarybos sudarymo principai yra ydingi. Pati Tarybos veikla neužtikrina skirtingų kultūros sričių atstovavimo. Asociacijos taryba prašo J.E. Prezidentės šio įstatymo nepasirašyti ir grąžinti jį Seimui iš naujo svarstyti“.

Tuo pačiu LMKA tarybos posėdyje buvo teigiamai įvertintos pastarojo meto Seimo ir Vyiausybės pastangos ieškant būdų didinti finansavimą kultūrai.

Lietuvos meno kūrėjų asociacija (LMKA) yra Lietuvos savarankiškų kūrybinių organizacijų sąjunga, koordinuojanti meno kūrėjų ir jų organizacijų bendradarbiavimą Lietuvoje, atstovaujanti Lietuvos profesionalių menininkų ir literatų interesams užsienio šalyse, organizuojanti menininkų ir politikų disputus dėl kultūros ir meno raidos, teikianti pasiūlymus dėl įstatymų ir kitų teisės aktų projektų.

Nuo 1995 m. LMKA atstovauja Lietuvos menininkus Europos menininkų konfederacijoje (European Council of Artists).

Šiuo metu LMKA atstovauja 12 Lietuvoje veikiančių meno kūrėjų asociacijų: Lietuvos architektų sąjungą, Lietuvos dailininkų sąjungą, Lietuvos dizainerių sąjungą, Lietuvos fotomenininkų sąjungą, Lietuvos kinematografininkų sąjungą, Lietuvos kompozitorių sąjungą, Lietuvos literatūros vertėjų sąjungą, Lietuvos muzikų sąjungą, Lietuvos rašytojų sąjungą, Lietuvos tautodailės kūrėjų asociaciją,Teatro sąjungos meno kūrėjų asociaciją, Nacionalinę žurnalistų kūrėjų asociaciją.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė