Kauno marių pakrantėje bus gelbėjama undinėlė (1)

efoto.lt, Kęstučio nuotr.

efoto.lt, Kęstučio nuotr.

Rugsėjo 22 d., šeštadienį, 12 val. Kauno marių pakrantėje Kauno marių regioninio parko direkcija organizuoja akciją „Išgelbėk undinėlę“. Akcija siekiama atkreipti dėmesį į Kauno marių pakrančių taršą.

Šiukšlinimas yra labai didelė ir opi problema, kurios niekaip nepavyksta pašalinti. Tarsi tai būtų paveldėta ir perduodama iš kartos į kartą „kultūra“. Kauno marių regioninio parko direkcija nori nutraukti šią grandinę. Tai bando daryti įvairiomis priemonėmis, pradedant nuo griežčiausių sankcijų – baudimo, baigiant tuo, jog vaikšto patys ir renka. Tačiau tokie metodai nevaisingi, o rezultatas trumpalaikis – tarsi sizifo darbas. Reikia resursų ne tk žmogiškųjų, bet ir materialinių, kad būtų galima nuolat užsiimti pakrančių tvarkymu. Šiukšlių išvežimas – kitas galvos skausmas. Todėl visas viltys dedammos į lankytojų sąmoningumą, ypač žvejų, kurie Kauno marių pakrantėse palieka tai, kas nepriklauso gamtai. Juk nėra sunku išsinešti su savimi savo šiukšles. Nesunku turėtų būti ir sutvarkyti, surinkti kitų paliktas „gėrybes“, o juk dažnai matoma – sėdi žvejai ar poilsiautojai tarp šiukšlių, motyvuodami, kad jos „ne mano“. O kieno? Negi miegapelės ar tulžio?

Akcijos dalyviai keliaudami pakrante tiesiogiai bendraus su sutiktais žvejais ir draugiškai kvies juos prisijungti prie „undinėlės gelbėjimo“ misijos. Tausoti gamtą ir rūpintis ja skatins net iš marių dugno išnirusi undinėlė bei specialiai šiai akcijai savanorių parengtas laikraštukas, kuris ne tik prablaškys žvejus tuo momentu, kai nekimba žuvis, bet ir atskleis išskirtines Kauno marių regioninio parko vertybes. Šiukšlės ne tik estetinė tarša. Jos išskiria į aplinką toksines medžiagas, atliekomis gali apsinuodyti gyvūnai, o išmesti buteliai dažnai tampa mirtinais spąstais naudingiems vabalams ir kitiems gyviems padarams. Žmogui taip pat – juk braidydami pakrante rizikuojame užlipti ant šukės ir susižeisti. Galų gale, gi ir karšis ant šiukšlės nekimba.

Akcijos dalyviai nusiteikę optimistiškai: „Net jei situacija atrodo beviltiška, visada yra išeitis. Šįkart išeiti iš užburto šiukšlių rato bandome apie rimtus reikalus kalbėdami nerimtai – gal ši prevencija pasiteisins. Net jei visi sutikti žvejai mus pasiųs ešerių skusti, ar pasukios po smilkinį pirštu, mūsų tikslas – pats procesas. Galiausiai, patys darysime tai, ką dažniausiai darome – t.y. renkame šiukšles, tik šįkart lydimi smagios nuotaikos ir, tikėkimės, palankaus oro.“

Norintiems prisijungti, prašome pasirūpinti darbo pirštinėmis, atsinešti sumuštinių sau ir draugui bei puodelį ar dubenėlį sriubai ragauti, kad nereikėtų naudoti vienkartinių indų – juk tai dar viena papildoma šiukšlė.

Akcija „Išgelbėk undinėlę“ įvyks simboliškai Rudens lygiadienio ir Baltų vienybės dieną, todėl kviečiami burtis 12 val. ant Pakalniškių piliakalnio, iš kur vieningai pajudėsite kilnaus tikslo link. Įvykdę misiją, kursite laužą, virsite žuvienę ir minėdami rudens virsmą versitės per galvą.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė