Aleksandro Stulginskio Universitetas gali sulaukti pirmųjų studentų iš Indijos (0)

Pastaraisiais metais Lietuvos universitetuose be mums artimos Europos studentų itin padaugėjo tolimosios Afrikos jaunimo, trokštančio mokslo žinių įgyti būtent Lietuvoje. Jeigu dar prieš keletą metų smalsiai nužvelgdavome tarp mūsų įsimaišiusį juodaodį, šiandien jie jau nebestebina net šiek tiek atokiau nuo miesto įsikūrusio Aleksandro Stulginskio universiteto akademinio miestelio gyventojų.

Pasak ASU Tarptautinio skyriaus vedėjo Minvydo Liegaus, Europos studentų grupė, studijuojanti pagal Erasmus mainų programą, ilgainiui išlieka panašios apimties – kasmet pagal mainų programą Aleksandro Stulginskio universitete studijuoja apie 30 studentų iš svečių šalių, tačiau sparčiai plečiasi kitų geografinių regionų rinkos. Pernai pirmą kartą ASU studijavusius 11 Kazachstano studentus šiemet keičia 7 jų šalies studentai. Pernai į ASU atvyko pirmieji 13 studentų iš Afrikos, šiemet,  spalio mėnesį prie jų prisijungs dar apie 40 afrikiečių grupė. Gali būti, kad netolimoje ateityje ASU duris varstys ne tik studentai iš mums artimos Europos ir sparčiai gausėjančių Afrikos regionų, bet ir iš tolimųjų Indijos regionų.

Ką tik iš vizito Indijoje sugrįžę Aleksandro Stulginskio Universiteto atstovai – rektorius Antanas Maziliauskas ir tarptautinio skyriaus vyr. koordinatorius Raimundas Rukuiža džiaugiasi sėkminga bendradarbiavimo pradžia.

ASU atstovai kartu su Lietuvos ambasada Indijoje pristatė Lietuvos aukštojo mokslo sistemą ir tarptautinių studijų galimybes Aleksandro Stulginskio universitete Indijos mokymo įstaigose, aptarė bendradarbiavimą atrenkant Nepalo studentus į ASU tarptautinių studijų programas, taip pat – tarptautinio mokslinio bendradarbiavimo bei tarptautinių studijų vandentvarkos srityje plėtrą.

Lietuvos atstovai Indijoje aplankė krikščionišką Mercy Memorial School mokyklą Kanpure, kur susitiko su  vyresniaisiais mokyklos moksleiviais, pristatė jiems Lietuvą, studijų sąlygas bei tarptautines ASU bakalauro studijų programas, į kurias gali pretenduoti šio prestižinių privačių mokyklų tinklo absolventai. Su mokyklų tinklo savininku, kandidatu į LR garbės konsulus, E.Šaronu (Ernest Sharon) ir mokyklos direktoriumi j.Metju (Joy Mathew) aptarta galimybė gabiausiems Indijos moksleiviams studijuoti ASU. Aptarti tolimesnę šios mokyklos ir Aleksandro Stulginskio universiteto bendradarbiavimo eigą bei apžiūrėti ASU studijų ir mokslo bazę  E.Šaronu į ASU atvyks spalio mėnesį.

Lietuvos atstovai apsilankė Šankaros institucijų grupės Technologijos institute Džaipure. Vizito metu metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, seminare pristatytos sąlygos užsienio studentams studijuoti Lietuvoje, akademinio bei mokslinio bendradarbiavimo perspektyvos, tarptautinės bakalauro ir magistrantūros studijų programos inžinerinių, vandentvarkos, žemės ūkio ir vadybos mokslų srityse. Derybose su Šankaros institucijų grupės prezidentu ir dekanu  tartasi dėl bendrų studijų programų inžinerijos srityje.

Šiuo metu Aleksandro Stulginskio universitete anglų kalba parengtos 9 bakalauro ir 10 magistrantūros studijų programos.

Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė