Nendrinės skulptūros virs ugnies skulptūromis ant vandens (1)

Efoto.lt nuotr.

Efoto.lt nuotr.

Rugsėjo 22 d. 19 val. Gintaro įlankoje, Juodkrantėje vyks Rudens lygiadienio šventė. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos sumanytas renginys organizuojamas jau devintą kartą.

Kaip gamtoje viskas nuolat keičiasi, taip kasmet Gintaro įlanką keičia vis naujos nendrinės skulptūros. Nendrių pluoštai talentingų menininkų rankomis paverčiami išskirtinio grožio skulptūromis ant vandens. Šie meno kūriniai visą vasarą į Gintaro įlanką, Juodkrantėje, pritraukia daugybę lankytojų, kurie grožisi ir stengiasi įamžinti tai – kas laikina.

Šis projektas išskirtinis tuo, kad rudenį, tuomet kai dienos trukmė susilygina su naktimi, ir tamsa nugali šviesą, meno kūriniai suliepsnoja ugnies skulptūromis, nors trumpam apšviesdamos tamsą ir sušildydamos žmonių širdis. Neįtikėtino grožio reginys nepalieka abejingų nė vieno…

Alberto Danilevičiaus skulptūra „SUTARTINĖ“. L.Dikšaitės nuotr.

Alberto Danilevičiaus skulptūra „SUTARTINĖ“. L.Dikšaitės nuotr.

Ugnies stichijai, mūsų protėviai buvo suteikę antgamtinę sakralinę prasmę. Ugnies pagalba buvo susisiekiama su anapusiniu pasauliu, dvasiškai apsivaloma. Mitologine prasme – ugnies deivė Gabija buvo šeimos globėja, o aukuruose kūrenta ugnis –  reiškė bendruomenės gyvybę ir vienybę. Todėl Rudens lygiadienio šventės metu visada simboliškai paminima ir Baltų vienybės diena.

Brolių Vytauto ir Kęstučio Musteikių skulptūra „MĖNUO SAULUŽĘ VEDĖ...“. L.Dikšaitės nuotr.

Brolių Vytauto ir Kęstučio Musteikių skulptūra „MĖNUO SAULUŽĘ VEDĖ…“. L.Dikšaitės nuotr.

Prasidėjusios nuo pavienių deginimų per Jonines bei Rudes lygiadienį, šios akcijos išaugo iki tarptautinių simpoziumų. Tarptautinio baltų skulptorių simpoziumo metu sukurtos nendrinės skulptūros virs ugnies skulptūromis ant vandens. Jų kūrime dalyvavo Latvijos ir Lietuvos menininkai: Zigmunds Vilnis, Vytautas ir Kęstutis Musteikiai, Arvydas Ališanka, Albertas Danilevičius.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė