G.Steponavičius naują stojimo į aukštąsias mokyklas tvarką siūlo įvesti vėliau (0)

G.Steponavičius

G.Steponavičius

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius siūlo metais pavėlinti kritikos sulaukusią naują stojimo į aukštąsias mokyklas tvarką. Siūloma, kad ji įsigaliotų nuo 2015-ųjų.

„Reaguodamas į vienuoliktokų ir dalies mokyklų vadovų prašymą, aš šiandien kreipiuosi į Lietuvos rektorių konferenciją ir aukštųjų mokyklų asociaciją bendrajam priėmimui organizuoti, prašydamas apsvarstyti klausimą, ar vienais metais gali būti pavėlintas šių naujų priėmimo į aukštąsias mokyklas sąlygų įsigaliojimas“, – BNS ketvirtadienį sakė ministras.

Pagal dabartinius planus po dvejų metų norintieji įstoti į nemokamą vietą aukštojoje mokykloje turės pasiekti nustatytą užsienio kalbos mokėjimo lygį. Norintieji patekti į valstybės finansuojamą studijų vietą universitete turės mokėti anglų, vokiečių ar prancūzų kalbą B2 lygiu, stojant į kolegiją – B1 lygiu.

Šį lygį nustatys valstybinis egzaminas. Be to, kalbos mokėjimą bus galima pagrįsti ir pateikiant tarptautinius užsienio kalbų žinių įvertinimus. Šis reikalavimas sulaukė kritikos kaip itin naudingas mokamų kalbų kursų organizatoriams ir korepetitoriams.

Šiuo metu norintieji stoti į kolegiją turi būti išlaikę du valstybinius egzaminus, o į universitetą – tris.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė