Baltijos šalių premjerai sutarė VAE projektą koordinuoti vyriausybių lygiu (0)

Vilniuje vykstančio Baltijos Ministrų Tarybos susitikimo metu Lietuvos, Latvijos ir Estijos premjerai Andrius Kubilius, Valdis Dombrovskis ir Andrusas Ansipas sutarė aktualiausius Visagino atominės elektrinės (VAE) klausimus spręsti tarpvyriausybinėje darbo grupėje. Tai numato šiandien Baltijos šalių vyriausybių vadovų pasirašytas memorandumas.

„Sutarėm įkurti tarpvyriausybinę darbo grupę, kuri sutelktų projektui reikiamą paramą ir koordinuotų svarbiausius projekto klausimus“, – po memorandumo pasirašymo sakė Lietuvos Vyriausybės vadovas.

Baltijos šalių ministrai pirmininkai taip pat sutarė paskatinti regioninius investuotojus bei „Hitachi“ bendrovę išspręsti aktualius klausimus, o sulaukus Lietuvoje rengiamo referendumo rezultatų įsteigti VAE projekto bendrovę.

„Derybos tarp kompanijų vyksta intensyviai. Mes manome, kad šios derybos dėl atvirų klausimų turėtų būti užbaigtos kaip įmanoma greičiau“, – kalbėjo premjeras A. Kubilius.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybių vadovai taip pat pasveikino Europos Komisijos (EK) sprendimą pradėti tyrimą dėl galimai monopolinių „Gazprom“ veiksmų tiekiant dujas Vidurio ir Rytų Europos valstybėms. Be to, premjerai pasidžiaugė tarp EK, Rusijos ir Baltarusijos vykstančiomis derybomis dėl Baltijos valstybių elektros sistemų sinchronizavimo.

Susitikimo metu A. Kubilius, V. Dombrovskis ir A. Ansipas išreiškė susirūpinimą dėl Kaliningrado srityje bei Baltarusijoje statomų atominių elektrinių. Pasak premjerų, Rusija ir Baltarusija turėtų atlikti išsamų ir skaidrų rizikos ir saugumo vertinimą pagal tarptautinius branduolinio saugumo standartus.

Rugsėjo 19–20 dienomis Vilniuje vykusio susitikimo metu Baltijos valstybių ministrai pirmininkai taip pat diskutavo apie trišalio bendradarbiavimo pažangą energetikos, transporto, gynybos bei bendros skaitmeninės rinkos srityse.

Aptardami saugumo klausimus, premjerai pabrėžė, jog svarbu siekti tarptautinius įsipareigojimus atitinkančio šalių gynybos finansavimo. Baltijos vyriausybių vadovai aptarė ir įsipareigojimų misijai Afganistane tęstinumą bei pasidžiaugė NATO sprendimu pratęsti oro policijos misiją Baltijos šalyse.

Kitąmet Baltijos Ministrų Tarybai pirmininkaus Latvija.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė