Grupė Seimo narių prašo Prezidentę vetuoti Kultūros tarybos įstatymą (0)

D.Grybauskaitė | Prezidentūros nuotr.

D.Grybauskaitė | Prezidentūros nuotr.

Šiandien, rugsėjo 19 d. grupė Seimo narių kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę, prašydami vetuoti Seimo vakar priimtą Kultūros tarybos įstatymą (projekto  Nr. XIP-3469(4)).  Seimo nariai,  atstovaujantys šešioms Seimo frakcijoms,  konstatavo kad įstatymas buvo priimtas po ilgo ir atkaklaus spaudimo, nepaisant kultūros žmonių ir organizacijų protestų, po pakartotinių projekto atmetimų ir pateikimų bei daugelio procedūrinių manipuliacijų.

Seimo narių grupės manymu, įstatymu šalia Kultūros ministerijos būtų nepagrįstai įsteigta dar viena biudžetinė įstaiga – Kultūros taryba, kuri atsakytų už daugelį sprendimų kultūros politikoje, dubliuodama Kultūros ministerijos veiklą ir sudarydama sąlygas Kultūros ministrui išvengti atsakomybės už kultūros ir meno programų, projektų ir kitokių priemonių finansavimą, stipendijų ir kitokios finansinės paramos, premijų ir apdovanojimų skyrimą ir kt.  Seimo nariai piktinasi, kad Kultūros ministrui paliekama teisė savo nuožiūra atrinkti 10 Tarybos narių, kurie esą sprendimus priims nepriklausomai. „Kas galėtų paneigti, kad faktiškai sprendimus priims ministras, tačiau už juos nebeatsakys“, teigia Seimo nariai. Neaišku kas atsakys už Tarybos susirinkimo priimtus sprendimus, kokia yra Tarybos pirmininko atsakomybė už Tarybos veiklą.

Seimo narių manymu įstatyme nustatyta tvarka sukuria prielaidas neskaidriam, šešėliniams interesams naudingam finansavimui, atskiriant Kultūros tarybos veiklą nuo bendro kultūros politikos valdymo. Būtų panaikintas atsakingas kultūros bendruomenių deleguotų atstovų indėlis į kultūros politikos įgyvendinimą, o sukurtas individualistinis modelis, maskuojantis asmeninį tarnavimą politiniams ar biurokratiniams užsakymams. Seimo nariai teigia, kad kitos, panašios į Kultūros tarybą, institucijos nepasiteisino,  Valstybės kontrolė jų veikloje nustatė itin daug pažeidimų

Prašymą vetuoti šį įstatymą pasirašė Seimo nariai:  Gintaras Songaila, Vytautas Kurpuvesas, Kazimieras Uoka, Valentinas Bukauskas, Jonas Juozapaitis, Ona Valiukevičiūtė, Aurelija Stancikienė, Valdemaras Valkiūnas.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė