Vilniaus dvasia – jo architektūroje ir asmenybėse (0)

Umiastovskių rūmai

Umiastovskių rūmai

Rugsėjo 20 dieną aktyvus Europos paveldo dienų dalyvis Vilniaus klubas ir vėl kviečia miestelėnus į grafų Umiastovskių rūmus, esančius Trakų g. 2. Čia pradeda veikti trijų fotomenininkų – Arūno Baltėno, Ramūno Danisevičiaus ir Dainiaus Labučio – paroda „Genius loci.Vietos dvasia“.

Dvidešimt septyni parodos herojai yra žinomi ir daug mūsų kultūrai nusipelnę žmonės, įamžinti jiems brangiose Vilniaus vietose. Pasak Vilniaus klubo tarybos pirmininkės Ritos Bartkevičienės, mintis surengti tokią parodą kilo pagalvojus apie tai, kad labiausiai miesto dvasią kuria gilios ir talentingos Asmenybės. Vilnius joms – daugiau nei vieta gyventi bei kurti, ir šia paroda siekta  parodyti jautrią abipusę sąsają.

„Su Arūnu Baltėnu daug bendravome per praėjusių metų Europos paveldo dienas, kai jis fotografavo sienų tapybą privačiuose Vilniaus interjeruose. O kadangi šįkart norėjome, kad paroda būtų įvairiapusiška, dar pasitarėme su Fotomenininkų sąjungos pirmininku Jonu Staseliu. Taip atsirado Ramūnas Danisevičius ir Dainius Labutis“, – pasakoja R.Bartkevičienė.

Kadangi parodą rengė trys saviti autoriai, fotografijose išvysime tris skirtingus žvilgsnius ir vis kitokį techninį atlikimą. D.Labutis rudą nuotraukų tonaciją pasirinko todėl, kad pats dar prisimena nenugludintą ir neišpuoselėtą Vilnių, kuris jam liko mieliausias. A.Baltėnas džiaugiasi šiltais savo herojų komentarais  apie vietas, kuriose fotografavosi: „Tai miestas ir dvylika jo gyventojų. Jaučiu, kad visiems šiems žmonėms Vilnius yra šiek tiek daugiau, negu tik gyvenamoji vieta, tai glaustai užrašyta ir jų pasakojimuose. Manau, kad lygiai taip pat jie yra svarbūs ir Vilniui, būdami tikrais šio miesto apaštalais.“

Rugsėjo 20 dieną 18 val. Umiastovskių rūmuose įvyks susitikimas su fotografijų parodos herojais ir autoriais, kurį ves profesorius Egidijus Aleksandravičius. Įėjimas laisvas, mielai laukiami visi, kuriems įdomu kartu su Arūnu Baltėnu, Juozu Budraičiu, Viktorija Daujotyte, Gražina Drėmaite, Petru Geniušu, Edmundu Gedgaudu, Aušra Marija Sluckaite Jurašiene, Gražina Mareckaite, Jolita Mulevičiūte padiskutuoti apie tai, kokia yra toji unikali Vilniaus dvasia, skirianti mūsų miestą nuo kitų pasaulio sostinių.

Fotografijų paroda „Genius loci. Vietos dvasia“ yra nemokama, ją galima apžiūrėti rugsėjo 20-22 dienomis 12:00-18:00 val.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė