Kaune atidengta atminimo lenta Liudui Vailioniui (nuotraukos) (0)

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Šį antradienį Kaune,  Žaliakalnyje, Višinskio g. 5, atidengta atminimo lenta su grafikos bareljefu (autorius – skulptorius Stasys Žirgulis) žymiam gamtininkui, Vytauto didžiojo universiteto (VDU) profesoriui, Šaulių sąjungos prezidiumo centro nariui, o vėliau pirmininkui Liudui Vailioniui.

Atminimo lentą atidengė Kauno miesto mero pavaduotojas Stanislovas Buškevičius, L. Vailionio dukra Danutė Vailionytė-Narkevičienė ir Šaulių sąjungos atstovas.

„Miesto mero Andrius Kupčinsko ir miesto tarybos narių vardu dėkoju jums, susirinkusiems į atminimo lentos atidengimą. Miesto savivaldybė didelį dėmesį skiria žymių žmonių ir istorinių įvykių atminimui. Žmonės, kurie nežino savo šalies istorijos, visada lieka vaikai. Kaune atidengiamos atminimo lentos žymiems meno, kultūros, sporto, valstybės veikėjams, partizanams atminti“, – sakė S. Buškevičius.

VDU Gamtos mokslų fakulteto Aplinkotyros katedros vedėjas, prof. habil. dr. Romualdas Juknys antradienį pažymėjo, kad L. Vailionis buvo mokslininkas, Lietuvos patriotas, Šaulių sąjungos narys ir pirmininkas, todėl sovietmečiu apie jį nebuvo galima nei kalbėti, nei rašyti.

„Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, kai susipažinau su L. Vailionio dukra Danute, tuomet pradėjome rūpintis jo atminimo įamžinimu. Dukros pastangomis buvo išleista knyga, o dabar atidengiame atminimo lentą. Tęskime darbus, kad profesoriaus atminimas būtų prikeltas iš užmaršties“, – kalbėjo R. Juknys.

L. Vailionis yra Kauno botanikos sodo įkūrėjas, todėl sodo direktorė Vida Mildažienė savo kalboje akcentavo profesoriaus nuopelnus botanikos srityje. Lietuvos šaulių sąjungos muziejaus direktorius Vytautas Zenkus pažymėjo, kad Šaulių sąjungai priklausė Lietuvos elitas. Lentos atidengimo iškilmių metu kalbėjusi L. Vailionio dukra D. Vailionytė-Narkevičienė akcentavo pačius svarbiausius tėvo darbus.

„Mano tėvas yra vienas iš trijų asmenų, kurie kreipėsi į Vyriausybę dėl aukštųjų kursų įkūrimo. Jo bendražygiai šioje srityje – Tadas Ivanauskas ir Zigmas Žemaitis. Galima sakyti, kad šių asmenų dėka Kaune buvo įkurti Aukštieji kursai, kurie vėliau tapo pirmąja aukštąja mokykla Lietuvoje. Tauta be savo kalbos ir kultūros išnyksta. Aukštasis mokslas yra visa ko pagrindas. Kitas labai svarbus jo darbas – veikla Šaulių sąjungoje. Dėkoju Kauno miesto savivaldybei, Kultūros paveldo, Kultūros ir turizmo skyriams, Vytauto Didžiojo universitetui, Šaulių sąjungai ir skulptoriui Stasiui Žirguliui už šią atminimo lentą, už parodytą pagarbą mano tėvui, už jo atminimo įamžinimą“, – sakė D. Vailionytė Narkevičienė.

Istorikė Anelė Butkuvienė pažymėjo, kad L. Vailionis įkūrė Gamtos tyrimo stotį, Botanikų mokyklą, Botanikos sodą, rengė botanikos žodyną, pasiaukojamai tarnavo Lietuvai. Juozas Dingelis, Lietuvai pagražinti draugijos pirmininkas, akcentavo L. Vailionio nuopelnus gamtai. Lentos atidengimo ceremonijos metu dainavo folkloro ansamblis ansamblis „Žaisa“ (vadovai Ramunė ir Mintautas Pečiuliai).

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė