Į Lietuvą atvykęs Marius Markevičius: atėjo ypatingas laikas (0)

Marius Markevičius ir Šarūnas Marčiulionis | basketnews.lt nuotr.

Marius Markevičius ir Šarūnas Marčiulionis | basketnews.lt nuotr.

Artėjant filmo „Kita svajonių komanda“ premjerai, kuri įvyks rugsėjo 21 d., šį pirmadienį, rugsėjo 17 d. „Multikino“ kino centre jis buvo pristatytas žiniasklaidos atstovams. Seanse dalyvavo iš JAV atvykęs režisierius Marius Markevičius. Taip pat filmo herojai: krepšininkas Artūras Karnišovas bei Tomis Šepardas (Tommy Shepard), „Washington Wizards“ viceprezidentas, o kartu su juo – NBA lygos atstovas Brukas Myk (Brooks Meek).

„Mes daug metų sunkiai dirbome prie šio filmo. Dabar atėjo ypatingas laikas visai komandai, nes laukia premjera ne tik Lietuvoje, bet ir JAV“, – lietuviškai susirinkusiems kino salėje prabilo Marius Markevičius, kuris į Vilnių iš Los Andželo atskrido sekmadienį vėlai vakare.

Amerikoje gimęs ir užaugęs režisierius sakė, jog nuo mažens mėgo krepšinį. Jis labai džiaugėsi, kai 1998 metų Seulo Olimpiadoje Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis, Rimas Kurtinaitis, Valdemaras Chomičius kartu su sovietų Sąjungos rinktine iškovojo auksą. „Mano draugai nesuprato, kodėl džiaugiuosi jų pergale. Jiems atrodė, kad jei vilki raudonus marškinėlius, esi priešas – rusas. Nuo tada manęs nepaliko mintis, kad aš turiu šviesti vakariečius apie Lietuvą“,- sakė M. Markevičius.

NBA atstovas Brukas Myk į Lietuvą atskrido specialiai filmo premjerai. „Noriu, kad žinotumėt, kaip NBA gerbia jūsų šalį ir jūsų krepšinį“, – sakė jis. Kartu su juo atvykęs Tomis Šepardas, „Washington Wizardz“ vice prezidentas, pats yra pakalbintas filme „Kita svajonių komanda“. „Žiūrėjau jau šį filmą su savo vaikais. Rodėme jį JAV ambasadoje – žmonės verkė. Mums, vakariečiams, tai įspūdingas filmas. Labai įdomu, kokia bus pačių lietuvių reakcija į jį“, – sakė T. Šepardas.

Artūras Karnišovas, vienas iš legendinės  1992 metų krepšinio rinktinės žaidėjų, pastebėjo, jog filmas yra gyva istorijos pamoka ir aktualus jaunimui „Man žmona sakė, kad kai JAV, Niujorke šis filmas bus rodomas kino teatre, mes būtinai vesimės ten savo vaikus. Namie neduodu šio filmo DVD žiūrėti, nes jie nesukoncentruotų taip gerai dėmesio, kaip kino salėje“, – juokėsi A. Karnišovas.

Filmas  „Kita svajonių komanda“ pasakoja apie  Lietuvos kelią į nepriklausomybės atgavimą ir krepšinį, kaip šio reiškinio dalį. Filmo ašis – 1992 metų Barselonos olimpiada, kurioje mūsų vyrų krepšinio rinktinė pirmą kartą žaidė už nepriklausomą Lietuva ir iškovojo medalius. Nors jie buvo bronziniai, tąkart pergalė ir patiems krepšininkams, ir visai Lietuvai atrodė saldesnė už auksą.

Filmas „Kita svajonių komanda“ Lietuvos kino teatruose bus pradėtas rodyti nuo rugsėjo 21 dienos.  Šiek tiek vėliau filmo premjera įvyks ir JAV, jis bus rodomas dvidešimtyje miestų.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė