Fotografijos bei filmas pasakos apie LDK didikų Tiškevičių giminės palikimą (0)

Flamandai. Virginijos Vareikytės fotografija

Flamandai. Virginijos Vareikytės fotografija

Nuo rugsėjo 19 d. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje pradeda veikti pagal Virginijos Vareikytės filmą „TIŠKEVIČIAI. ŠEIMOS PORTRETAS“ parengta fotografijos darbų paroda ir pristatomas autorės režisuotas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos užsakymu sukurtas dokumentinis filmas.

Fotografijos „TIŠKEVIČIAI. Atvirukai iš šeimos albumo“ bei filmas apie LDK didikų Tiškevičių giminės palikimą „TIŠKEVIČIAI. Šeimos portretas“ pasakos apie Tiškevičių giminę nuo pat XVII a. supusius aplinkos daiktus, kolekcijų eksponatus, kurių istorijos šiandien suteikia informacijos ir žiniomis praturtina Tiškevičių, kaip dvasininkų, fundatorių, mecenatų, kolekcininkų, socialiai ir politiškai aktyvių visuomenės veikėjų šeimos portretą. Tarp filme ir fotografijose užfiksuotų objektų – XVII a. relikvijoriai, atgabenti vyskupo Jurgio Tiškevičiaus iš Romos, prabangios flamandų auksakalio sidabro plokštelės ir dvi falsifikuotos XIX a. vaikų mumijos, specialiai užsakytas krikštolinis vestuvinių taurių servizas su Tiškevičių ir Radvilų heraldika, atgimstančio Užutrakio dvaro restauruojami interjerai ir iš venecijietiško stiklo pagal unikalius modelius atkurti šviestuvai.

„Fotografijose išskiriami ryškesni objektų fragmentai, arčiau žiūrovo akies pritraukiamiamos vertingosios objekto savybės, atmosferą atspidinčiu rakursu pateikiami peizažai. Jos plastiškos, splavingos, suteikiančios apčiuopiamumo iliuziją ir tuo primenančios atvirukus, kviečia žiūrovus iš arčiau pamatyti ir pajausti apie prabangą, sakralumą, nenumaldomą smalsumą, pagarbą ir aistrą mokslui bei grožiui  bylojančius Tiškevičių kartas supusius daiktus ir erdves,“ – pasakoja parodos autorė.

Kalvarija. Virginijos Vareikytės fotografija

Kalvarija. Virginijos Vareikytės fotografija

Filmo operatorius Saulius Lukoševičius, prodiuseris Algirdas Žvinakevičius, filmas sukurtas VšĮ „TV Europa“.

Paroda Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) veiks iki spalio 12 d.

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijos darbo laikas:
I–IV 9–17 val.
V 9–15 val. 45 min.

Filmo „TIŠKEVIČIAI. Šeimos portretas“ (30‘)  peržiūrų laikas:
Rugsėjo 20 d. – 16 val.
Rugsėjo 27 d. – 15.30 val. – peržiūroje dalyvaus ir filmą pristatys pati filmo autorė
Spalio 4 d. – 16 val.
Spalio 11 d. – 16 val.

Būtina registracija, apie Jūsų apsilankymą dieną prieš peržiūrą informuojant Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatą el. paštu lietuva@unesco.lt

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė