Savanorių kūrėjų dovana – knygos – lietuviškai mokyklai (3)

LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus savanoriai kūrėjai – knygnešiai... Iš kairės į dešinę: Antanas Gediminas Kurpavičius, Stasys Versekėnas, Rimantas Šileikis, Eimantas Tamulynas, Jonas Juodka ir Vytautas Račkauskas (fotografuoja Albertas Daugirdas). Antrame plane – Baltosios Vokės „Šilo“ vidurinė mokykla. 2012-09-03 | A.Daugirdo nuotr.

LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus savanoriai kūrėjai – knygnešiai… Iš kairės į dešinę: Antanas Gediminas Kurpavičius, Stasys Versekėnas, Rimantas Šileikis, Eimantas Tamulynas, Jonas Juodka ir Vytautas Račkauskas (fotografuoja Albertas Daugirdas). Antrame plane – Baltosios Vokės „Šilo“ vidurinė mokykla. 2012-09-03 | A.Daugirdo nuotr.

Rugsėjo 3 d. Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyrius (LKKSS VAS) organizavo knygų dovanojimo akciją Šalčininkų rajono lietuviškajai Baltosios Vokės ,,Šilo“ vidurinei mokyklai. Savanoriai kūrėjai padovanojo 236 knygų rinkinį, iš kurių daugiau kaip trečdalį sudaro išleistos per paskutinius penkerius metus ir yra perkamiausių knygų gretose. Naujausios knygos nupirktos už organizacijos narių paaukotus pinigus (1815,38 Lt) arba padovanotos pačių savanorių kūrėjų ir juos remiančių piliečių iniciatyva. Šiemet Baltosios Vokės „Šilo“ vidurinėje mokykloje, mokslo metus pradėjo apie 130 mokinių. Nuoširdaus pokalbio su mokytojais metu buvo aptartos ir tolimesnio bendradarbiavimo idėjos.

Pinigus, už kuriuos buvo nupirktos „pačios, pačios“ naujausios knygos, paaukojo 34 žmonės, aukos dydis – nuo 2,71 Lt (Laurynas Bilkis, ne LKKSS narys) iki 200 Lt (Antanas Gediminas Kurpavičius), dažniausiai 10-50 Lt, kai kas net du kartus parėmė dovanojimo akciją (Artūras Armonavičius), ar iš kito LKKSS skyriaus (Antanas Kliunka, Šiaulių skyrius). Taip pat norisi padėkoti, švietėjiškai veiklai neabejingiems ir knygas dovanojusiems Lietuvos kariuomenės vadui generolui leitenantui Arvydui Pociui (18 knygų), kuris yra ir LKKSS VAS narys, Vytauto Didžiojo Jėgerių batalionui (128 knygos, kurios atkeliavo iš Kauno), Giedriaus Liaudenecko šeimai (9 knygos), Alberto Daugirdo šeimai (7 knygos, iš Jonavos), savanoriams kūrėjams Česlovui Lapinskui (10 knygų) ir Daliui Boguševičiui (2 knygos, iš Ruklos). Net kukliausiais paskaičiavimais, bendra dovanos vertė viršijo 3000 Lt sumą.

2012-08-29, Vilnius, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių būstinė: LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus pirmininkas ats. ltn., dr. Vytautas Račkauskas knygose rašo dovanojimo įrašus ir deda skyriaus spaudą | A.Daugirdo nuotr.

2012-08-29, Vilnius, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių būstinė: LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus pirmininkas ats. ltn., dr. Vytautas Račkauskas knygose rašo dovanojimo įrašus ir deda skyriaus spaudą | A.Daugirdo nuotr.

Pasak ,,Šilo“ vidurinės mokyklos direktorės Nijolės Balinskienės, tai yra pirmas kartas per visą, 20 metų, mokyklos gyvavimo istoriją, kai sulaukta tokios vertingos paramos (lietuviška mokykla įkurta 1992 m.). Apie dovanos vertę („kūnui ir sielai“) iškalbingai byloja tas faktas, kad kitą dieną, apie pietus, LKKSS VAS kontaktiniui asmeniui A. Daugirdui paskambino „Šilo“ mokyklos bibliotekininkė Romutė Šostakienė (turbūt po detalios analizės, o kas gi guli šešiose, įvairaus dydžio, dėžėse) ir labai, labai nuoširdžiai dar kartą padėkojo „savanoriams kūrėjams“, paantrindama, kad per visą savo gyvenimą nėra mačiusi tokios solidžios dovanos (dalis naujausių knygų buvo nupirkta pagal minėtos bibliotekininkės ir mokyklos mokytojų sudarytą pageidaujamų knygų sąrašą).

Dovanojamos knygos ir „veiksmą“ liudijantis raštas. Centre – George R. R. Martin „Sostų žaidimas“ – populiariausia knyga, Nr. 1 (pagal „Pegaso“ knygyno reitingavimą, PC „Akropolis“, Vilnius, 2012-08-29) | A.Daugirdo nuotr.

Dovanojamos knygos ir „veiksmą“ liudijantis raštas. Centre – George R. R. Martin „Sostų žaidimas“ – populiariausia knyga, Nr. 1 (pagal „Pegaso“ knygyno reitingavimą, PC „Akropolis“, Vilnius, 2012-08-29) | A.Daugirdo nuotr.

Kitas įdomus pastebėjimas: „Mokslo ir žinių šventės“ pabaigoje, šalia mokyklos, savanorių kūrėjų delegacijai (7 nariai) su moksleiviais ir mokytojais pasodinus tujų medelių virtinę (buvome priimti kaip patys garbingiausi svečiai), buvo grįžta prie dviejų stalų, ant kurių buvo demonstruojamos dovanojamos knygos, kad jas vėl sudėti į dėžes ir nunešti į mokyklos biblioteką – nei knygų, nei dėžių, neberadome, tik tuščius stalus… Bibliotekininkė Romutė su dvyliktokų ir istorijos mokytojo pagalba taip operatyviai nurinko knygas, sudėliojo į dėžes ir nugabeno į mokyklą, kad mes net nepastebėjo… Ir kaip ponia Romutė, antrino telefonu kitą dieną A. Daugirdui, tai pirmas kartas kai dvyliktokų raginti nereikėjo, patys „veržėsi padėti“ ir aptarinėjo „ką gi pirmiausia skaitys“… (tą patį aptarinėjo ir mokytojai prieš šventę apžiūrinėdami knygas). Supratome vieną – lietuviškoji mokykla tikrai nėra lepinama tokiomis dovanomis… o labai gaila. Galbūt skirtingai, negu šalia esanti lenkiškoji mokykla… gal jiems sekasi su „panašiomis dovanomis“ geriau?.. Keisčiausia šioje istorijoje „viena“ – Lietuva, kaip nepriklausoma valstybė, egzistuoja jau 22 metus, o mes, savanoriai kūrėjai, su tokia solidžia parama Baltojoje Vokėje – pirmieji… Negi, niekas taip ir nesugebėjo Baltojoje Vokėje atsiliepti į viešą, prieš metus per televiziją išsakytą, Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimą paremti knygomis bibliotekas…(2011 m. lapkričio-gruodžio mėn. akcija „Knygų kalėdos“).

 Renginio – Mokslo ir žinių dienos – pradžia, šalia Baltosios Vokės Pramogų centro pastato. Antrame plane, kairėje, už stalų sėdi LKKSS VAS delegacija | A.Daugirdo nuotr.

Renginio – Mokslo ir žinių dienos – pradžia, šalia Baltosios Vokės Pramogų centro pastato. Antrame plane, kairėje, už stalų sėdi LKKSS VAS delegacija | A.Daugirdo nuotr.

Vilniaus savanoriai kūrėjai, gal kiek ir pavėlavę, į minėtą kvietimą atsiliepė: šiuo metu „Šilo“ vidurinės mokyklos biblioteka jau praturtinta 236 knygomis, kurios gali būti skaitomos nuo pirmoko iki dvyliktoko. Pasakos, apsakymai, romanai… Nuotykinė, fantastinė, istorinė, klasikinė, dalykinė literatūra… Proza ir poezija… Gražūs viršeliai, puiki iliustracija ir turiningi tekstai… Visko po truputi ko reikia augančiam ir bręstančiam jaunimui…

Jei perskaitėte rašinį iki šios vietos, pagalvokite, gal iš piniginės ištraukta 10 litų kupiūra ar 5 litų moneta, na tiek tos – 1 lito moneta, ir paaukota tikslinei akcijai – nupirkti knygą lietuvių kalba ir padovanoti lietuviškai mokyklai, nėra jau toks didelis materialus nuostolis pačiam, o dvasiškai „labai pakylėja“, nes suvoki, kad lėšos nuėjo kilniam tikslui – skatinti lietuviško žodžio skaitymą…

„Savanoriai kūrėjai“ garbingoje vietoje –  prie svečių stalo. Ant stalų demonstratyviai išdėstyti keli dovanojamų knygų egzemplioriai. „Jaukas“... kad sugundyti „moksleivių akį“  | A.Daugirdo nuotr.

„Savanoriai kūrėjai“ garbingoje vietoje – prie svečių stalo. Ant stalų demonstratyviai išdėstyti keli dovanojamų knygų egzemplioriai. „Jaukas“… kad sugundyti „moksleivių akį“ | A.Daugirdo nuotr.

Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus valdyba jau artimiausiame posėdyje aptars akcijos rezultatus ir spręs apie akcijos „Padovanok knygą lietuviškai mokyklai“ tęstinumą Šalčios žemėje… Bet tam reikalingas aktyvesnis pačių LKKSS narių, Lietuvos kariuomenės ir visuomenės palaikymas… Ir ne „paplekšnojimas mums, organizatoriams, per petį“, tariant „kaip puiku, kokie jus šaunūs vyrai“, o piniginės atvėrimu ir pinigo padėjimu arba rankinio krepšio atvėrimu ir naujos, tinkamos moksleiviams, knygos padėjimu ant stalo, tariant „knygoms, lietuviškai mokyklai“…

Pradėkim nuo savęs ir būkim orūs ir didūs…

Sunkiausia paaukoti geram tikslui, tik pirmą kartą.

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos internetinis portalas www.llks.lt

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė