D.Kuolio teismas už pilietines vaikštynes atidėtas (video) (7)

D.Kuolio teismas | Alkas.lt nuotr.

D.Kuolio teismas | Alkas.lt nuotr.

Šiandien, rugsėjo 17-ąją, pirmadienį, 10 val. Vilniaus miesto trečiajame apylinkės teisme buvo vėl teisiamas visuomenininkas Darius Kuolys. Ši byla D.Kuoliui yra iškelta už šių metų gegužės 31 dieną Vilniaus Simono Daukanto aikštėje surengtas laisvo žodžio gynimui skirtas  pilietines vaikštynes, kuomet prie prezidentūros susirinkę piliečiai pasisakė prieš neteisėtą valdžios spaudimą žiniasklaidai bei nepriklausomų žurnalistų persekiojimą.

Teismas vėlavo pusvalandį ir dėl to teisėja atsiprašė visų susirinkusiųjų, nes užsitęsė prieš tai buvęs teismo posėdis.

Teisėjai užkliuvo, jog D.Kuolio tikroji gimimo data skiriasi viena diena nuo asmens tapatybės kortelėje nurodyto. Tai techninė klaida, tačiau teismas jos nesprendžia, tad lieka galioti dokumente nurodyta diena. Toliau teismas pranešė, kad D. Kuolys protesto akciją, susirinkimą surengė, negavęs Vilniaus miesto savivaldybės leidimo, todėl yra traukiamas administracinės atsakomybėn. Paklaustas ar prisipažįsta kaltu, D.Kuolys atsakė, jog neprisipažįsta.

Teismo proceso metu D.Kuolys išdėstė savo nuomonę ir aplinkybes, kuriomis šios vaikštynės įvyko. Pasak D.Kuolio tąkart valdžia pasikėsino į žodžio laisvę ir Konstitucinę santvarką. „Aikštės žinių“ laikraščio žurnalistinis tyrimas atskleidė, jog šių metų gegužės 7 dieną, į prezidentūrą buvo iškviestas „Achemos grupės“ koncerno prezidentas Arūnas Laurinaitis. Per prezidentės patarėjus jam buvo pareikšta, kad koncernui pavaldus laikraštis „Lietuvos žinios“ nekritikuotų prezidentūros jurisdikcijoje esančių Prokuratūros ir Saugumo departamento. Kitą dieną išėjo naujas „Lietuvos žinių “ numeris ir jame pasirodė Tomo Dapkaus straipsnis apie keistą valstybės Saugumo departamento pareigūnų elgesį Medininkų žūdynių byloje.

Tą pačią dieną į prezidentūrą vėl iškviestas „Achemos grupės“ prezidentas ir šį kartą jau griežtai pareikalauta atleisti neseniai paskirtą „Lietuvos žinių“ direktoriaus pavaduotoją T.Dapkų, o jei tai nebus padaryta, tai iš koncerno liks tik šlapia vieta.

Po šių veiksmų tiek laikraščio vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas, tiek pats vyriausiasis redaktorius Valdas Vasiliauskas turėjo trauktis iš užimamų pareigų.

D.Kuolys komentavo, jog jie nusprendė priešintis, remdamiesi 3-iuoju ir 44-uoju Lietuvos Respublikos Konstitucijos straipsniais.

3-iasis LR Konstitucijos straipsnis sako, jog niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių. Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.

44-asis LR Konstitucijos straipsnis sako, kad masinės informacijos cenzūra draudžiama. Valstybė, politinės partijos, politinės ir visuomeninės organizacijos, kitos institucijos ar asmenys negali monopolizuoti masinės informacijos priemonių.

Toliau teisėja bandė išsiaiškinto kokios formos veiksmas įvyko tą gegužės 31 dieną ir kas tai yra vaikštynės.

D.Kuolys paaiškino, kad tai buvo taikios vaikštynės, tokios kokios būna kasdiena, kai daugybė turistų aplanko Daukanto aikštę. Taip pat jis paminėjo, jog Platono laikais buvo akademinės vaikštynės ir jis, būdamas VU dėstytoju, galėtų atsivesti studentus ir pravesti paskaitą prie prezidentūros ir, kad gretinti mitingo, susirinkimo ir vaikštynių sąvokas nevalia.

D.Kuolys paminėjo, jog antrosios V.Adamkaus kadencijos metu jis taip pat dalyvavo surengtose vaikštynėse ir tąkart niekas po teismus nieko netampė, todėl jam keista, kad prabėgus keliems metams viskas taip staiga pasikeitė.

Teisėja pasiūlė į teismą pakviesti liudyti policininkus, kurie surašė protokolą, tačiau D.Kuolys pakomentavo, jog nieko naujo jie nepasakys ir geriu būtų pakviesti koncerno „Achemos grupė“ vadovą, prezidentūros atstovus ir išsireikalauti informaciją, vaizdo medžiagą, kas tuo metu lankėsi prezidentūroje.

Toks D.Kuolio siūlymas buvo atmestas ir teismas nusprendė atidėti posėdį bei pakviesti liudyti vaikštynes stebėjusius pareigūnus.

Kitas teismo posėdis įvyks šių metų spalio 15 dieną 13 val.

httpv://youtu.be/MwaXqqY0ulg

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė