Savaitgalio išvyka į Lietuvos kultūros sostinės apžvalgos vietas (nuotraukos) (0)

Rubikių ežeras | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Rubikių ežeras | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Šiais metais Anykščiai yra paskelbti Lietuvos kultūros sostine. Ir ne veltui, nes tiek lankytinų vietų, tiek gausybės renginių šiame krašte netrūksta.

Nusprendžiau per vieną dieną pažvelgti į šį miestą iš aukštai tiesiogine to žodžio prasme. Paskata tam buvo šiemet vasarą viename iš Anykščių bažnyčios bokštų įrengta apžvalgos aikštelė, tačiau, pasirodo, kad yra ir daugiau vietovių pažvelgti į vietoves iš paukščio skrydžio.

Pirmiausiai apie apžvalgos aikštelę aukščiausios Lietuvoje bažnyčios bokšte. Tik už 2 litus jūs gaunate galimybę laiptais užlipti į 31,5 m aukštyje įrengta 33,5 kv.m. apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria kerintis miesto ir jo apylinkių vaizdas. Ji buvo įrengta šiais metais vasarą pasitelkus ES paramą ir jau dabar pritraukia pastebimai daugiau turistų į Anykščius, Lietuvos kultūros sostinę. Kalbintas bilietų pardavėjas sakė, kad kasdien ateina apie 100 lankytojų, o savaitgaliais ir daugiau.

Kita įdomi pramoga – Rubikių apžvalgos bokštas, kurio aukštis 15 metrų. Ir tai yra visiškai nemokama. Nuo bokšto atsiveria nuostabus Rubikių ežero kraštovaizdis.

Įdomu, kad šalia Šeimyniškėlių piliakalnio, kuris dar vadinamas Voruta, yra įrengtas medinis apžvalgos bokštas, skirtas edukacinei veiklai mažiems ir dideliems. Jame galima susipažinti su buvusios pilies istorija, apžiūrėti pilies maketą, archeologinių radinių pavyzdžius, įsigyti pilėniškų suvenyrų.

Kategorijos: Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė