Koalicija „Už Lietuvą Lietuvoje“ pristatė rinkimų programą (video) (23)

A.Matulevičius, A.Akstinavičius, B.Valionytė, G.Songaila, E.Skrupskelis | Alkas.lt nuotr.

A.Matulevičius, A.Akstinavičius, B.Valionytė, G.Songaila, E.Skrupskelis | Alkas.lt nuotr.

Rugsėjo 15 d. Vilniuje istorinėje Mokslų akademijos salėje kurioje 1988 m. buvo įkurtas Sąjūdis įvyko koalicijos Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ prograrminė konferencija. Šią koaliciją sudarė Tautininkų sąjunga (TS), Lietuvos centro partija (LCP), Lietuvos socialdemokratų sąjunga (LSS) ir Tautos vienybės sąjunga (TVS) bei visuomenininkai, sąjūdininkai, Kovo 11-osios akto signatarai.

Konferencijoje dalyvavo ne vienas iš tų kurie tais atmintinais 1988 šioje salėje priėmė sprendimus pakeitusius Lietuvos istoriją. Koalicijos rinkimų sąraše pirmuoju numeriu įrašyta Signatarų klubo prezidentė Kovo 11-osios Akto signatarė Birutė Valionytė sveikindama susirinkusiuosius pabrėžė, kad Nacionalinio susivienijimo siekių kertinis akmuo yra Lietuvos tapatybės išsaugojimas. „Nuo šito kertinio akmens prasideda visos kitos programos kūrimas, supratimas, požiūris į Lietuvą, į Lietuvos valstybę, prasideda požiūris į šiandieną ir į Lietuvos Respublikos Seimo rinkimus“, – pabrėžė signatarė.

Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ politinės tarybos ir Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila pristatydamas koalicijos rinkiminės programos pagrindines nuostatas  pabrėžė būtinybę ginti Lietuvos Konstitucijos viršenybę prieš europinius teisės aktus.

„Konstitucijoje yra pasakyta, kad esame suvereni demokratinė valstybė. Mūsų Konstitucija sako, kad ji yra aukščiausias įstatymas, o ne kokie nors Europos Sąjungos  teisės aktai“,– sakė G.Songaila.

Konferencijos dalyviai, pirmas iš dešinės A.Medalinskas | Alkas.lt nuotr.

Konferencijos dalyviai, pirmas iš dešinės A.Medalinskas | Alkas.lt nuotr.

Konferencijos dalyviai  dalinosi savo programos vertinimo įžvalgomis. Visų į koaliciją susijungusių partijų ir visuomenininkų atstovai pristatė savo programinės apžvalgas.

Konferencijoje kalbėjo visuomenininkas Alvydas Medalinskas, Centro partijos pirmininkas Eugenijus Skrupskelis, LSDS pirmininkas Arvydas Akstinavičius, TVS  pirmininkas Algimantas Matulevičius, Seimo narys Gediminas Navaitis, bei nemažai kitų koaliciniame sąraše dalyvaujančių kandidatų į Seimo narius.

Konferencijos dalyviai pareiškė protestą prieš užmačias federalizuoti Europos Sąjungą ir pasmerkė Europos Komisijos (EK) pirmininką Žoze Manuelį Barozą (José Manuel Barroso), kuris rugsėjo 12 d. Europos Parlamente sakydamas metinę kalbą teigė, kad ES ateityje turi tapti „nacionalinių valstybių federacija“, ir pasiūlė parengti naują ES sutartį, kuri tai įteisintų.

Buvo nutarta konferencijos vardu išsiųsti Europos komisijos pirmininkui protesto laišką.

Žiūrėkite konferencijos tiesioginės transliacijos vaizdo įrašą.

1 dalis (pradžioje kalba Signatarų klubo prezidentė Kovo 11-osios Akto signatarė Birutė Valionytė):

2 dalis:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė